Trwa ładowanie...
dkdhz1m
dkdhz1m

Obywatel Coke. Kapitalizm według Coca Coli

książka
dkdhz1m
Oceń jako pierwszy:
Obywatel Coke. Kapitalizm według Coca Coli
Tytuł oryginalny

Citizen Coke: The Making of Coca-Cola Capitalism

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Obywatel Coke. Kapitalizm według Coca Coli
Materiały prasowe

HISTORIA KULTOWEGO NAPOJU.

Książka zajmująco opowiada o tym, jak firma za pomocą outsourcingu, wsparcia rządu, narzędzi rynkowych oraz lobbingu zbudowała globalne imperium. Coca-Cola wyrosła na giganta w czasach, gdy zasoby były ogólnie dostępne, lecz ich obecne braki znacznie utrudniają jej działanie, a produkty firmy dodatkowo wyczerpują bogactwa naturalne naszej planety i pogarszają stan zdrowia jej mieszkańców.

Elmore wyjątkowo precyzyjnie opisuje, jak Coca-Cola wykorzystuje wszelkie zasoby publiczne i rządowe interwencje, żeby wzmocnić swoją pozycję na światowych rynkach”. - Beth Macy, „New York Times Book Review”

Elmore jak nikt inny pokazuje, że musimy wziąć odpowiedzialność za naszą powszechną słabość do pustych kalorii. Jesteśmy zarówno konsumentami, jak i obywatelami państw, których rządy przyłożyły rękę do tego bałaganu, i dlatego musimy pomóc go posprzątać. - Esther Cepeda, „Roanoke Times”

Coca-Cola jest jedną z najpotężniejszych instytucji ekonomicznych naszych czasów, lecz jej wpływ na społeczeństwo i ekologię do tej pory nie był starannie przeanalizowany. Dopiero teraz zdolny młody historyk rzucił światło na korporacyjny kapitalizm, pieczołowicie rozkładając na czynniki pierwsze fundamenty jednej z najcenniejszych światowych marek. Obywatel Coke sprawi, że będziecie mniej pić, a więcej myśleć. - Ted Steinberg, autor Gotham Unbound

dkdhz1m
Obywatel Coke. Kapitalizm według Coca Coli
Numer ISBN

978-83-8062-352-1

Wymiary

135x215

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

460

Język

polski

Podziel się opinią

Share
dkdhz1m
dkdhz1m
dkdhz1m
dkdhz1m
dkdhz1m