Trwa ładowanie...
d4m459f
15 kwietnia 2010, 00:00

Obraz radości we współczesnej polszczyźnie

książka
Oceń jako pierwszy:
d4m459f
Obraz radości we współczesnej polszczyźnie
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Prezentowana rozprawa wpisuje się w nurt studiów językoznawczych nad semantyką nazw uczuć. Zarys osiągnięć oraz problemów badań psychologicznych, filozoficznych i lingwistycznych nad uczuciami pozytywnymi i semantyką ich nazw stanowi punkt wyjścia pracy. W części głównej zostały wskazane różne poziomy kategoryzacji i modele uczuć z rodziny RADOŚCI (wpisane w znaczenia ich nazw), zakreślono granice i centrum kategorii, a analizy materiału korpusowego pozwoliły na rekonstrukcję językowego obrazu radości właściwego polszczyźnie – utrwalonego w znaczeniach leksemów z wybranych rodzin leksykalnych RADOŚCI.

Rozprawę zamyka rozdział poświęcony perspektywom porównawczym w zakresie badań nad semantyką nazw uczuć pozytywnych, odpowiadający na pytanie o kulturowe uwarunkowania w kształtowaniu obrazu radości i jej przeżywaniu.

Obraz radości we współczesnej polszczyźnie
Numer ISBN

978-83-7507-056-9

Wymiary

175x250

Gatunek

Językoznawstwo

Oprawa

6

Liczba stron

356

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m459f
d4m459f
d4m459f
d4m459f

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj