Trwa ładowanie...
d4dsbe1
15-04-2010 00:00

Obłędni rycerze

książka
Oceń jako pierwszy:
d4dsbe1
Obłędni rycerze
Tytuł oryginalny

Knights of Madness

Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Gdy humor wkracza w świat fantasy, wszystko może się zdarzyć – i zwykle się zdarza, zwłaszcza pod pomysłowym piórem tak błyskotliwych pisarzy jak Terry Pratchett, Woody Allen i Spike Milligan, którzy występują w tym nowym przezabawnym zbiorze.

Obłędni rycerze – tak jak cieszący się niezwykłą popularnością Czarnoksiężnicy z Krainy Osobliwości i Czarujące obiekty latające – to zbiór humorystycznych opowieści fantasy, który wykorzystuje bogactwo możliwości sf, romansu heroicznego i kryminału. Od Terry'ego Pratchetta, rozpętującego chaos na hollywoodzkiej autostradzie, i Petera S. Beagle'a, wszczynającego rozruchy rękami pewnego nowojorczyka, któremu przydarzyło się być wilkołakiem, po obłąkanych rycerzy, zwariowanych astronautów i nieudolnych przestępców – mamy tu opowiadania buchające wesołością i absurdem, od satyry do groteski, wspaniały melanż dowcipu i geniuszu wyobraźni.

Wśród pisarzy prezentowanych w zbiorze znaleźli się James Thurber, Mervyn Peake, Philip K. Dick, Evan Hunter, Ray Bradbury, Donald E. Westlake, Peter Sellers i Robert Bloch, a także tacy mistrzowie komedii jak Woody Allen, G.K. Chesterton, Jerome K. Jerome i A. A. Milne. Pod hasłami „Wzlotów wyobraźni”, „Wieków zamętu” i „Zła w Błędnej Krainie” stworzyli niezrównaną drużynę postrzelonych humorystów. Obecnie komiczne fantasy jest chyba najbardziej popularnym rodzajem fikcji fantastycznej, a w Obłędnych rycerzach występuje w swoim najlepszym, najżywszym i szalonym wydaniu.

Obłędni rycerze
Numer ISBN

978-83-7648-105-0

Wymiary

140x200

Gatunek

Fantasy & SF,Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

232

d4dsbe1

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dsbe1
d4dsbe1
d4dsbe1