Trwa ładowanie...
d4a6x5f
16-04-2013 00:00

O Piłsudskim, Dmowskim i zamachu majowym…

książka
Oceń jako pierwszy:
d4a6x5f
O Piłsudskim, Dmowskim i zamachu majowym…
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Sytuacja w Warszawie jest napięta. W ciągu roku władzę przejmuje siedem kolejnych rządów, dochodzi do kilku kryzysów gabinetowych, kraj boryka się z coraz większymi problemami gospodarczymi, rośnie polityczna aktywność Piłsudskiego. Wszystkiemu bacznie przygląda się Kreml…

W końcu grudnia 1925 roku na biurko ludowego komisarza spraw zagranicznych ZSRS Gieorgija Cziczerina trafił kilkustronicowy maszynopis zatytułowany „Przegląd naszych stosunków z Polską”, będący podsumowaniem raportów, telegramów i rozmaitych relacji spływających do Moskwy z sowieckich placówek dyplomatycznych, przede wszystkim z Warszawy. (fragment książki)

Osiemdziesiąt siedem lat po przejęciu władzy przez Józefa Piłsudskiego Mariusz Wołos ujawnia prawdę, którą do niedawna skrywały teczki sowieckiego archiwum. Skąd Moskwa czerpała potrzebne informacje? Jakie były plany Kremla w związku z nasilającym się kryzysem politycznym w Polsce? Jaką rolę odegrała dyplomacja sowiecka?

O Piłsudskim, Dmowskim i zamachu majowym…to publikacja rzucająca nowe światło na wydarzenia historyczne, za którymi kryje się wiele dotychczas nieznanych faktów. Wołos, jako pierwszy, spojrzał na historię i przywódców II RP oczami Sowietów, utrzymując swą opowieść w żywym, reportażowym stylu. Książka szczególnie polecana wszystkim zainteresowanym tematyką polityczno-socjologiczną oraz historyczną.

O Piłsudskim, Dmowskim i zamachu majowym…
Numer ISBN

978-83-08-05082-8

Wymiary

170x245

Gatunek

Historia Polski

Oprawa

6

Liczba stron

450

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a6x5f
d4a6x5f
d4a6x5f