Trwa ładowanie...
d2olowy
15-04-2010 00:00

O Mszy Świętej

książka
Oceń jako pierwszy:
d2olowy
O Mszy Świętej
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Każdy, kto ceni tradycyjną Mszę łacińską, już od września 2007 roku będzie mógł uczestniczyć w niej częściej niż do tej pory. Wszystko za sprawą Benedykta XVI, który wprowadził znaczne ułatwienia w odprawianiu takiej Mszy. Choć dla niektórych katolików Msza łacińska to liturgia żywa, innym kojarzy się ona z zamierzchłymi czasami przedsoborowymi. Te najnowsze zmiany w liturgii komentuje ojciec Leon Knabit.

Benedyktyn z Tyńca, popularny duszpasterz i rekolekcjonista rozmiłowany we Mszy świętej przeprowadza nas krok po kroku przez liturgię Eucharystii. Objaśnia przy tym znaczenie gestów i modlitw, podsuwa szereg rad, co zrobić, by nasze przeżywanie Mszy stało się bardziej owocne. Opowiada też o Mszy trydenckiej, o swojej miłości do łaciny, o kulisach II Soboru Watykańskiego, o Tyńcu, który w XX wieku stał się poligonem liturgicznym. Ojciec Leon na przykładzie własnego życia pokazuje, że poprzez piękno i tajemnicę liturgii, które odkrył już w dzieciństwie i które przywiodły go od Tyńca, każdy z nas może doświadczyć obecności Boga.

O Mszy Świętej
Numer ISBN

978-83-240-0889-6

Wymiary

135x205

Gatunek

Religia i religioznawstwo

Oprawa

1

Liczba stron

164

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2olowy
d2olowy
d2olowy
d2olowy

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj