Trwa ładowanie...
Sontag
23 kwietnia 2010, 13:52

O fotografii i cudzym cierpieniu

O fotografii i cudzym cierpieniuŹródło: Inne
d2bl827
d2bl827

Jesienią tego roku krakowskie wydawnictwo Karakter rozpoczyna edycję dzieł wybitnej amerykańskiej intelektualistki, Susan Sontag .

Jako pierwsze ukaże się wznowienie klasycznej już książki O fotografii. To prawdopodobnie najważniejszy w historii esej na temat znaczenia fotografii, a zarazem pasjonująca analiza współczesnego świata, w którym obraz odgrywa szczególną rolę. Sontag przywołuje zdjęcia znanych fotografików, ale pisze też o fotografowaniu jako części codziennego życia, swoistym społecznym rytuale, starając się zrozumieć jego funkcję i sens. Książka ta, owiana legendą, nie była w Polsce wznawiana od 1986 roku.

Wiosną 2010 roku wydawnictwo opublikuje drugi ważny, choć nieznany dotąd w Polsce, esej Susan Sontag poświęcony fotografii, Rozważając cudze cierpienie. To istotne dopełnienie, a częściowo także rewizja poglądów przedstawionych w O fotografii. Autorka zajęła się w nim przede wszystkim moralnymi aspektami przedstawiania okrucieństwa i przemocy w mediach.

W dalszej kolejności w Karakterze ukaże się zbiór najważniejszych esejów Sontag , Przeciw interpretacji, a także jej głośny i kontrowersyjny Dziennik..

d2bl827
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bl827

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj