Trwa ładowanie...
d3alwt3
15-04-2010 00:00

Nowe Niemcy

książka
Oceń jako pierwszy:
d3alwt3
Nowe Niemcy
Tytuł oryginalny

La nouvelle Allemagne

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Nowe Niemcy to wszechstronna i barwna prezentacja najważniejszych problemów politycznych i społecznych Niemiec ostatniej dekady, ukazanych na tle historii powojennej.

Zdaniem Henri de Bressona, wieloletniego korespondenta "Le Monde" w Niemczech, najważniejszy dla obecnego życia politycznego Niemiec okazuje się proces wkraczania do "normalnej" polityki, zgodnej z duchem demokratycznych instytucji, nowej generacji, która przedtem znajdowała się na marginesie uregulowanego życia politycznego, bądź wręcz była skłonna podważać czy nawet zwalczać porządek konstytucyjny.

Wyzwania stojące przed tym nowym pokoleniem, do którego należą m.in. Joschka Fischer i Gerhard Schroeder, to, według autora, konsekwencje zjednoczenia oraz znalezienie dla nowych, jeszcze większych i potężniejszych Niemiec odpowiedniego miejsca w Europie, a także stary, ale wciąż aktualny problem stosunku Niemców do przeszłości, wojennej i powojennej.

Henri de Bresson poświęca również wiele miejsca stosunkom niemiecko-francuskim, obustronnym kompleksom i uprzedzeniom, a więc sprawom praktycznie nieznanym polskiemu czytelnikowi.

Nowe Niemcy
Numer ISBN

83-89291-23-1

Wymiary

125x195

Gatunek

Polityka

Oprawa

1

Liczba stron

280

d3alwt3

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3alwt3
d3alwt3
d3alwt3