Trwa ładowanie...
d3nih0n
29-03-2012 00:00

Nowa droga do zniewolenia? O życiu w społeczeństwie konsumpcyjnym

książka
Oceń jako pierwszy:
d3nih0n
Nowa droga do zniewolenia? O życiu w społeczeństwie konsumpcyjnym
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Książka pokazuje różne oblicza społeczeństwa konsumpcyjnego i jego kultury, istniejące w nim możliwości wyboru i działania oraz ograniczenia i formy uprzedmiotowienia. Przedstawiony opis i interpretacja rzeczywistości w żadnym wypadku nie są jeremiadą. Przeciwnie, powstał obraz współczesnej kultury społeczeństwa konsumpcyjnego i jej nosicieli, namalowany w jasnych barwach lub, ostrożniej, z przewagą jasnych barw.
Z Wprowadzenia

O konsumpcjonizmie, kulturze konsumpcyjnej oraz społeczeństwie konsumpcyjnym pisze się dużo. Czy można napisać jeszcze coś nowego i interesującego na te tematy? Lektura tomu Nowa droga do zniewolenia? O życiu w społeczeństwie konsumpcyjnym przekonuje, że można, i to co najmniej z dwu powodów. Kultura konsumpcyjna jest zjawiskiem dynamicznym, zmiennym i jego odmieniające się oblicze ukazują autorzy kolejnych rozdziałów książki. Stanowi ona interesującą lekturę także dlatego, że w odróżnieniu od wielu innych, również tych najbardziej znanych prac, autorzy nie poprzestają na charakterystyce kultury konsumpcyjnej, lecz próbują również opisać sposób, w jaki kształtuje ona współczesne społeczeństwo.
Dr hab. Andrzej Piotr Szpociński, prof. ISP PAN i Collegium Civitas

Posługując się w opisie konsumpcjonizmu metaforą klatki, można powiedzieć, że zaprasza do niej obietnica i iluzja bytowania lekkiego i przyjemnego, życia zabawą i rozrywką, bez odpowiedzialności, bez lojalności, bez zobowiązań. Zniewalająca moc konsumpcjonizmu tkwi więc także w uwodzeniu.
Krystyna Romaniszyn

Nowa droga do zniewolenia? O życiu w społeczeństwie konsumpcyjnym
Numer ISBN

978-83-233-3214-5

Wymiary

160x230

Gatunek

Kultura i sztuka,Literatura popularnonaukowa,Psychologia,Socjologia

Oprawa

1

Liczba stron

194

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nih0n
d3nih0n
d3nih0n