Trwa ładowanie...
d2v63cd
23-01-2014 00:00

Notatki z podróży

książka
Oceń jako pierwszy:
d2v63cd
Notatki z podróży
Tytuł oryginalny

Angelina Jolie's: Notes from My Travels: Visits with Refugees in Africa, Cambodia, Pakistan and Ecuador

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Jest to książka bardzo osobista, daleko jej do chłodnej relacji dziennikarskiej. Jolie często posługuje się retrospekcjami, opisując swoją drogę do działalności humanitarnej. Na początku podkreśla: „Nie jestem pisarzem. To po prostu moje dzienniki, migawki obrazów ze świata, który dopiero zaczynam rozumieć, świata, którego nigdy nie będę w stanie opisać słowami”. Ale właśnie w tej z pozoru surowej narracji tkwi siła książki, traktującej o rzeczach przejmujących, o tragediach pojedynczych ludzi i całych społeczności, których jedyną winą jest przynależność do danej rasy lub wyznawanie określonej religii. Jolie opisuje po prostu to, co widzi, a także uczucia, jakie rodzą się w niej podczas trwania tej misji. To książka pełna empatii i zwykłej ludzkiej niezgody na zło.

Notatki z podróży rozpoczynają się wraz z wyprawą do Sierra Leone i Tanzanii, gdzie autorka po raz pierwszy osobiście zetknęła się z dolą uchodźców. Kolejne wyprawy wiodły do Kambodży, afgańskich obozów w Pakistanie i Ekwadoru.

Honoraria autorskie z tytułu publikacji zostały przekazane na rzecz Urzędu Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców.

Notatki z podróży
Numer ISBN

978-83-63622-40-4

Wymiary

140x200

Gatunek

Biografie i autobiografie,Pamiętniki, dzienniki, wspomnienia

Oprawa

6

Liczba stron

258

d2v63cd

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v63cd
d2v63cd
d2v63cd