Trwa ładowanie...
di1abed
15-04-2010 00:00

Niosąca radość

książka
5.0
(1 głos)
Oceń:
di1abed
Niosąca radość
Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Pamiętam jak za czasów mrocznej komuny książka była na wagę złota. Dzisiaj jest na wagę w supermarkecie. Niedawno byłem – kilogram książek kosztuje pięć złotych…

W tej sytuacji proponowanie czytelnikom debiutanckiej powieści wydaje się być działaniem cokolwiek karkołomnym, jeśli nie samobójczym… Jednak - z wrodzonej przekory – chciałbym opowiedzieć Państwu o mężczyźnie ogarniętym przez coraz bardziej sztuczną cywilizację i plastikową rzeczywistość kart kredytowych. Facecie goniącym za groszem, po to żeby zwiększyć konsumpcję, która napędzi produkcję, aby ta mogła wywołać wzrost gospodarczy.

Chcę pokazać jego metamorfozę , powrót do samego siebie i do natury. Przemiana ta dokonuje się za sprawą naszych braci mniejszych, którzy swoim nagłym pojawieniem wywracają do góry nogami dotychczasowe życie bohatera.

Jeżeli piękno natury jest dla Ciebie pustym frazesem nie trać czasu na moją książkę. Jeśli potrafisz zachwycić się zwykłym listkiem na wietrze mam nadzieję, że Cię nie zawiodę.

Krzysztof Czarnota, autor

W czasach, gdy nawet literatura popularna coraz częściej przytłacza nas ciężarem ponurych, codziennych spraw, Krzysztof Czarnota podejmuje próbę literackiej wędrówki po rejonach szczególnej wrażliwości. Jego bohater potrafi bezboleśnie opuścić swój wygodnie urządzony świat. Zamienić go na metraż uczuć i przeżyć. Mniej komfortowy, ale pozwalający na dojrzewanie miłościom, nadziejom i marzeniom. Jest w tej powieści i Pointa, i Morał, ale nie ma taniego dydaktyzmu.

Barbara Kosmowska, autorka Terenu prywatnego


Powieść Czarnoty wygrała konkurs wydawnictwa Zysk i S-ka na męską wersję _Dzienników Bridget Jones. Ale to nie jest banalny zapis codziennego bytowania trzydziestolatka. To portret przeciętnego faceta, który nieoczekiwanie odkrywa w sobie magiczne talenty._

Katarzyna Zalewska, „Newsweek Polska”, KSIĄŻKI NA LATO

Niosąca radość
Numer ISBN

83-7298-407-7

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

174

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di1abed
di1abed
di1abed