Trwa ładowanie...
d2gw702

Nieskończoność w papirusie. Fascynujące dzieje książki od czasów starożytnych

książka
Oceń jako pierwszy:
d2gw702
Nieskończoność w papirusie. Fascynujące dzieje książki od czasów starożytnych
Tytuł oryginalny

El Infinito En Un Junco. La Invención De Los Libros En El Mundo Antiguo

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Dla czytelników Yuvala Noaha Harariego oraz Mary Beard!

Doskonale napisana! Jestem absolutnie pewien, że ten esej będzie czytany nawet wtedy, gdy dzisiejsi czytelnicy będą wieść już zupełne inne życia. Mario Vargas Llosa

Ta historia to prawdziwa opowieść o książkach i o ludziach, którzy chronili je przez prawie trzydzieści wieków.

Książka – fascynujący wynalazek, który ułatwił słowom poruszanie się w czasie i przestrzeni. Ludzie uczyli się wytwarzać książki przez trzydzieści wieków. Powstawały one z dymu, kamienia, gliny, trzciny, jedwabiu, skóry i drewna. A ostatnio z plastiku i ze światła.

Ta opowieść wiedzie przez pola bitewne Aleksandra, pałace Kleopatry oraz pierwsze znane księgarnie i warsztaty skrybów. To nić, która wiąże klasyków z niespokojnym światem współczesnych: Arystofanesa i procesy sądowe pisarzy ironistów, Safonę i kobiece głosy w literaturze, Tytusa Liwiusza i fenomen fanów, Seneka i postprawda…

Jednak przede wszystkim, jest to niezwykła historia o tych, którzy na przestrzeni dziejów służyli księgom: o skrybach, iluminatorach, tłumaczach, mędrcach, szpiegach, buntownikach. Czytelnikach w wysokich górach i nad wzburzonym morzem. Ci zwykli ludzie, których imion zazwyczaj nie rejestruje historia – to oni są prawdziwymi bohaterami tego eseju.

Nieskończoność w papirusie. Fascynujące dzieje książki od czasów starożytnych
Numer ISBN

978-83-8230-194-6

Wymiary

145x205

Oprawa

twarda

Liczba stron

532

Język

polski

d2gw702

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gw702
d2gw702
d2gw702
d2gw702