Trwa ładowanie...
d33hlka
09-06-2014 00:00

Niepewność epoki demokracji

książka
Oceń jako pierwszy:
d33hlka
Niepewność epoki demokracji
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

W jakim punkcie historii jesteśmy? Co wynika z doświadczeń minionego stulecia? Co czeka nas w przyszłości? Oto pytania, wokół których krążą teksty Leszka Kołakowskiego zebrane w tomie Niepewność epoki demokracji.

Jak zauważa autor wyboru Zbigniew Mentzel, po 1989 roku Kołakowski wielokrotnie wyrażał przekonanie, że upadek komunizmu nie tylko nie rozjaśnił krajobrazu naszej cywilizacji, ale na odwrót – krajobraz ów zaciemnił i zagmatwał, pozbawiając go sensu określanego przez wyrazistą opozycję totalitaryzm – demokracja. Czy potrafimy zadbać o to, co stanowi fundament naszej cywilizacji? Czy nie korzystamy z owoców demokracji, zapominając, że trzeba też troszczyć się o jej podglebie?

Znakomita większość zebranych tekstów nie była dotąd publikowana w wydaniach książkowych. Wiele z nich – na przykład eseje „Ta diabelska wolność. Rozmyślania o złu” czy „Zabijanie upośledzonych dzieci jako fundamentalny problem filozofii” – możemy przeczytać po polsku po raz pierwszy.

Mówi się, że filozofia nie stwarza gorączki świata, ale nieźle ją mierzy. Kołakowski jest filozofem, który w sposób niezwykle sugestywny wyraża niepokoje naszych czasów.

Niepewność epoki demokracji
Numer ISBN

978-83-240-3124-5

Wymiary

145x205

Gatunek

Filozofia i etyka

Oprawa

6

Liczba stron

332

d33hlka

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33hlka
d33hlka
d33hlka