Trwa ładowanie...
d2olowy
15-04-2010 00:00

Niemieckie dzieje w XIX i XX wieku

książka
Oceń jako pierwszy:
d2olowy
Niemieckie dzieje w XIX i XX wieku
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Niemieckie dzieje... zawdzięczają swe powstanie Gildii Gutenberga.

Instytucja ta zamówiła u Golo Manna książkę, mającą stanowić kontynuację historii Niemiec autorstwa Ricardy Huch (1864–1947), wybitnej pisarki i historyczki (po polsku mamy jej powieść Wyznania Ludolfa Ursleu juniora), a przy tym szlachetnego człowieka – i mistrzyni autora. Książka powstawała nad Jeziorem Bodeńskim, opodal wsi Altnau, w starym zajeździe Pod Koroną: "pokoik z żelaznym piecem, obok sypialnia, do której gospodyni, panna Forster, przynosiła termofor".

W pierwszym wydaniu (1958) autor żegnał się "z naszą opowieścią i dwudziestoma pięcioma czytelnikami, którzy mieli dość cierpliwości, by prześledzić ją do końca". Wkrótce dostał kartkę od Hermanna Hessego, który pisał, że jest czytelnikiem dwudziestym szóstym. Miało ich być jednak o wiele, wiele więcej." pisze w recenzji Lektor.

Niemieckie dzieje w XIX i XX wieku
Numer ISBN

978-83-89233-34-9

Wymiary

170x240

Gatunek

Historia powszechna

Oprawa

6

Liczba stron

608

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2olowy
d2olowy
d2olowy
d2olowy

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj