Trwa ładowanie...

Nie możesz doczekać się 3. sezonu You? Koniecznie to przeczytaj

Odłóżcie wszystko, co teraz czytacie. Właśnie ukazał się nowy thriller autorki „Dziewczyny, którą znałaś” – najgłośniejszego debiutu ostatnich lat. „Złudzenie” to hipnotyzująca opowieść o obsesji, która wciąga bardziej niż najlepsze powieści B.A. Paris. Nie możesz doczekać się 3. sezonu „You”? Tę książkę musisz przeczytać. Pozostaje tylko pytanie – skąd w nas sympatia dla socjopatów?

Informacja prasowa
"Złudzenie", Nicola Rayner"Złudzenie", Nicola RaynerŹródło: Materiały prasowe
d36w8ur
d36w8ur

Odkąd w zeszłym roku w nasze ręce trafił debiutancki thriller „Dziewczyna, którą znałaś” nie mogliśmy doczekać się kolejnej książki Nicoli Rayner. Złudzenie okazuje się być dokładnie tym, czego oczekiwaliśmy od autorki jednego z najgłośniejszych thrillerów ostatnich lat. Szczególnie zadowoleni powinni być fani serialu i książki You, którzy w napięciu czekają na 3 sezon serii. Historia socjopatycznego Joe, która pojawiła się na Netflixie kilka lat temu, pobiła wszystkie rekordy popularności. Z jakiegoś powodu chłopak, który obsesyjnie stalkował swoje ofiary, potrafił wywołać w widzach współczucie, a nawet… sympatię. Nic dziwnego, że najnowsza książka Nicoli Rayner robi taką furorę.

„Złudzenie” ma w sobie dokładnie to, co uczyniło serial „You” jednym z największych hitów Netflixa. Bohaterką książki jest socjopatka, która jednocześnie wzbudza niepokój i sympatię. Ta dziwna, samotna dziewczyna jest przecież w dużej mierze taka, jak każdy z nas. Im lepiej ją poznajemy, tym szerzej otwieramy oczy. Ilość fascynujących tajemnic, które odkrywamy po drodze i absolutnie nieprzewidywalnych zwrotów akcji sprawia, że tej książki naprawdę nie da się odłożyć.

"Złudzenie", Nicola Rayner Materiały prasowe
"Złudzenie", Nicola RaynerŹródło: Materiały prasowe

Podstawowy wniosek z tej lektury jest taki – miłość jest często bardziej niebezpieczna niż nienawiść. Mimo, że od końca szkoły minęło już naprawdę sporo czasu, Frances wciąż ma obsesję na punkcie swojej szkolnej miłości – Charlesa. Samotna kobieta, która na co dzień pracuje w księgarni, cały wolny czas poświęca na śledzenie mężczyzny. Podąża za nim do pracy, śledzi jego drogę powrotną, a wieczorami, ukryta w ogrodzie, przez okna domu obserwuje jego życie. Brzmi niepokojąco? Nawet sobie nie wyobrażacie, co będzie dalej.

d36w8ur

Już na samym początku książki Fran trafiając za Charlesem na zatłoczoną stację metra, staje się świadkiem tragicznego wypadku. W mężczyźnie, który wpada pod rozpędzony pociąg rozpoznaje znajomego ze szkolnych lat. To zdarzenie sprawia, że w jej życiu zaczyna pojawiać się coraz więcej osób z przeszłości. Razem z bohaterką krok po kroku zaczynamy odkrywać, co wydarzyło się przed laty. Wracają też wspomnienia, które Fran miała nadzieję na zawsze zapomnieć.

Rayner po raz kolejny zabiera swoich czytelników do licealnych czasów pierwszych miłości i wielkich przyjaźni. Przenosimy się na szkolne korytarze prestiżowego liceum Chesterfield. Nieważne ile mamy lat, od „Miasteczka Twin Peaks” po „Riverdale” – wszyscy kochamy pełne tajemnic „high school drama”. Rayner opanowała umiejętność podróży w czasie do perfekcji. Korytarze liceum Chesterfield skrywają wyjątkowo fascynujące, ale też straszne tajemnice. Atmosfera grozy narasta z każdym rozdziałem. Autorka rozrzuca wskazówki coraz gęściej, jak okruchy chleba. Sposób prowadzenia akcji powoduje, że kolejne rozdziały połyka się jak odcinki ulubionego serialu, aż do spektakularnego, szokującego zakończenia.

Jest coś takiego w pisarstwie Rayner, że nie można się od niego oderwać. Prowadzona przez nią historia, choć szokuje, nie traci swojego autentyzmu. Nic nie wydaje się tutaj naciągane. Nawet ci bohaterowie, którzy wzbudzają niepokój, zdają się być wyjątkowo… ludzcy. To po prostu świetna lektura i zupełnie możliwe, że najlepszy thriller jaki będziemy mieć okazję w tym roku przeczytać.

Nicola Rayner urodziła się w południowej Walii i pracuje jako niezależna dziennikarka, specjalizuje się w tańcu i podróżach. W zeszłym roku ukazała się w Polsce jej pierwsza książka „Dziewczyna, którą znałaś”, która z miejsca trafiła na listy bestsellerów i przysporzyła pisarce rzesze fanów. 19 maja ukaże się najnowsza powieść autorki „Złudzenie”.

Informacja prasowa
d36w8ur
d36w8ur