Trwa ładowanie...
d11puq7
15 kwietnia 2010, 00:00

Nie-ludzki Bóg

książka
Oceń jako pierwszy:
d11puq7
Inne
Źródło: Inne

Wznowienie debiutanckiej książki obecnego redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” Pawła Lisickiego wydanej po raz pierwszy w 1995 roku. Zachwycił się nią wówczas Czesław Miłosz, który powiedział, że Lisicki jest najwybitniejszym po II wojnie światowej polskim eseistą metafizyczną. Książka ta sprawiła, że Lisicki otrzymał prestiżową literacką Nagrodę im. Andrzeja Kijowskiego.

Nie-ludzki Bóg to zbiór esejów, w których autor analizuje twórczość literacką współczesnych poetów i pisarzy, m.in. Zbigniewa Herberta, Bolesława Leśmiana, Czesława Miłosza, Milana Kundery, Isaaca Singera, Marcela Prousta czy Emila Ciorana, tropiąc w ich utworach obecność (lub brak obecności) Absolutu. Jego zdaniem bowiem wielka sztuka to taka, która dotyka Absolutu, opowiada o sprawach ostatecznych.

Nie-ludzki Bóg
Numer ISBN

978-83-603-3581-9

Wymiary

147x209

Gatunek

Eseje

Oprawa

6

Liczba stron

380

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11puq7
d11puq7
d11puq7
d11puq7

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj