Trwa ładowanie...
dlyi4sg

Nelson DeMille

Popularny współczesny pisarz amerykański. W latach sześćdziesiątych służył w Wietnamie, początkowo w wywiadzie wojskowym, potem w piechocie w stopniu porucznika; otrzymał szereg odznaczeń wojskowych za męstwo. Po powrocie do kraju pracował jako korespondent Law Officer Magazine, studiował nauki polityczne i historię, a w wolnych chwilach próbował pisać. Pod pseudonimem Jack Cannon opublikował cykl sześciu krótkich powieści, których bohaterem jest niekonwencjonalny nowojorski detektyw, sierżant Joe Ryker.

Sławę przyniosła DeMille'owi pierwsza książka wydana pod własnym nazwiskiem - Nad rzekami Babilonu (1978). Od tego czasu ukazało się sześć kolejnych tytułów, m.in. Katedra (1981), Szkoła wdzięku (1988), Złote Wybrzeże (1990) i ostatnia - Córka generała (1992). Popularność pisarza na świecie systematycznie rośnie, jego powieści zajmują wysokie miejsca na prestiżowych listach bestsellerów, jak np. na cotygodniowej liście "New York Timesa". Jego powieści były kilkakrotnie ekranizowane.

Dorobek literacki DeMille'a to świetnie skonstruowane, trzymające w napięciu thrillery i powieści sensacyjno-obyczajowe, wyróżniające się błyskotliwymi dialogami i niezwykle celnym, ironicznym humorem. Autor jest doskonałym psychologiem i obserwatorem życia społecznego, co, oprócz stale powiększającego się grona czytelników, przynosi mu także entuzjastyczne opinie krytyków.

Nelson DeMille wraz z drugą żoną Ginny mieszka w Garden City w pobliżu Nowego Jorku.

dlyi4sg

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlyi4sg
dlyi4sg
dlyi4sg