Trwa ładowanie...
d1vlr1m

Natalia Niemen

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Natalia Niemen jest najbardziej znana z przeboju ”Matka Natalya od aniołów” oraz jako córka słynnego ojca.

Natalia Niemen - biografia

Natalia Niemen przyszła na świat w artystycznej rodzinie – jest córką wokalisty Czesława Niemena i modelki Małgorzaty Niemen oraz siostrą piosenkarki Eleonory Niemen. Natalia Niemen od wczesnego dzieciństwa była muzykalna, grała na altówce, słuchała Arethy Franklin, a w wieku 21 lat śpiewała w chórkach Natalii Kukulskiej.

Natalia Niemen ma dwoje dzieci z mężem, Mateuszem Otrembą, znanym jako Mate.O. Jest on wokalistą, kompozytorem, wokalistą, synem pastora i byłego prezesa fundacji ”Młodzież dla Chrystusa”, Adama Otremby. Natalia Niemen z rodziną należy do protestanckiego Kościoła Chrześcijan Baptystów, do poznańskiej wspólnoty Genesis.

Natalia Niemen - twórczość

Pierwsza solowa płyta Natalii Niemen ”Na opak” ukazała się w 1998 roku, artystka wydała również 5 singli. Współpracowała z takimi muzykami, jak Grzegorz Kloc, Olga Pruszkowska czy Mirosław Hoduń. Natalia Niemen dołączyła do zespołu chrześcijańskiego New Life M., z którym jako wokalistka wydała płyty ”Dla Ciebie i dla mnie” oraz ”Szukam domu”. Kolejno dołączyła do Trzeciej Godziny Dnia, pop-gospelowego chóru i pojawiła się na albumach ”Hosanna”, ”Na żywo”, ”PS” i ”Uratowani”. Aktualnie Natalia Niemen koncertuje również z mężem.

Natalia Niemen - książka

Nakładem Niecałe Wydawnictwo w 2010 roku ukazała się książka Natalii Niemen ”Niebo będzie później”. W rozmowie, a w zasadzie wywiadzie rzece, z Szymonem Babuchowskim, wokalistka przybliża czytelnikom szczegóły życia prywatnego, w rodzinie znanego muzyka, swoje wybory, religijność oraz karierę artystyczną.

Natalia Niemen
Data urodzenia

24.01.1976

Miejsce urodzenia

Warszawa

Bibliografia
d1vlr1m

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vlr1m
d1vlr1m
d1vlr1m