Trwa ładowanie...
d3bdxp1

Natalia Fiedorczuk

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Natalia Fiedorczuk zasłynęła debiutancką powieścią, która, jak podkreśla, nie jest o macierzyństwie. Sama przeżyła depresję poporodową, obecnie ma dwójkę dzieci. Natalia Fiedorczuk głośno mówi o konieczności leczenia tego schorzenia u młodych matek, które są szczególnie narażone na zaniedbanie i powikłania wskutek niezauważonej przez otoczenie i lekceważonej depresji.

Natalia Fiedorczuk – biografia

Natalia Fiedorczuk wychowywała się w Białymstoku. Jest absolwentką szkoły plastycznej, a także pedagogiki specjalnej oraz animacji kultury. Oprócz muzyki i fotografii Natalia Fiedorczuk zajmuje się także mniej formalną artystyczną edukacją, głównie lokalnych społeczności, a robi to, na etacie w Bemowskim Centrum Kultury.

Natalia Fiedorczuk – muzyka

Od 2006 roku Natalia Fiedorczuk-Cieślak znana jest jako Nathalie and The Loners, wydała 2 albumy. Wokalistka jest również częścią grupy Happy Pills, dla której pisze teksty piosenek, sekstetu PTKCSS Macieja Cieślaka, a także zespołu Urlatori e Łobuzzi Bartłomieja Tycińskiego. Ponadto Natalia Fiedorczuk pojawia się gościnnie w projektach pl.otki, Orchid, Strachy na Lachy, Sublim, Port-Royal, Werk. Można ją było również usłyszeć w ścieżce dźwiękowej Karoliny Bielawskiej do filmu "Mów mi Marianna". Natalia Fiedorczuk zrealizowała też muzykę do "Dybuka".

Natalia Fiedorczuk - fotografia

Natalia Fiedorczuk pasjonuje się robieniem zdjęć. Dzięki Fundacji Bęc Zmiana i Narodowemu Centrum Kultury od 2012 roku możemy nabyć album ”Wynajęcie” Natalii Fiedorczuk. Fotografie wokalistki to dokumentacja jej poszukiwań mieszkania w Warszawie. Otoczkę kultury najmu lokali dobrze obrazują felietony takich socjologów, jak Marek Krajewski, Marta Skowrońska, Rafał Drozdowski czy Filip Schmidt.

Natalia Fiedorczuk – książki

W 2016 roku nakładem Wielka Litera Wydawnictwo ukazała się książka Natalii Fiedorczuk. ”Jak pokochać centra handlowe” otrzymało w tym samym roku Paszport Polityki. Debiutancka powieść Natalii Fiedorczuk była również nominowana do Nagrody Conrada oraz Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Tekst autorki posłużył również jako scenariusz do spektaklu teatralnego ”Workplace”.

Natalia Fiedorczuk
Data urodzenia

06.05.1984

Miejsce urodzenia

Augustów

Bibliografia
d3bdxp1

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bdxp1
d3bdxp1
d3bdxp1