Trwa ładowanie...
ycipk-3v49ri
ycipk-3v49ri

Nasierowska. Fotobiografia

książka
Trwa ładowanie...
Nasierowska. Fotobiografia
Autorzy
Wydawnictwo
ycipk-3v49ri
978-83-928431-4-6_31719_F.jpg
Inne

Każdy chciał mieć zdjęcie od Nasierowskiej. Kobiety, bo wyglądały romantyczniej niż w rzeczywistości, mężczyźni – bo subtelniej. Z jej fotograficznych portretów promieniowała fascynująca siła piękności. W szalonych i twórczych, pomimo trudów rzeczywistości, latach sześćdziesiątych i w pełnych propagandy sukcesu latach siedemdziesiątych niezmienne było jedno – na dziesiątkach okładek „Filmu”, „Ekranu”, „Zwierciadła”, „Przekroju” oraz „Kobiety i Życia” zdjęcia twarzy znanych aktorek i aktorów, niemal zawsze opatrzone podpisem „Foto: Zofia Nasierowska”. Krytycy podkreślali, że Nasierowska jest zjawiskiem i instytucją, czarodziejką i terapeutką, bo spełnia marzenia kobiet.

Po trzydziestu pięciu latach pracy zawodowej, ze względu na chorobę oczu, przestaje robić zdjęcia. Nie poddaje się, silny charakter każe jej wybrać zupełnie odmienne zajęcie: w domu zbudowanym nad mazurskim jeziorem otwiera pensjonat.

Zofia Turowska przedstawia Zofię Nasierowską, „fotografkę boską”, jak nazwał ją Melchior Wańkowicz, artystkę i dokumentalistkę, która z aparatem w ręku potrafiła sprostać zmianom i pokonać przeciwności, odnieść imponujący sukces zawodowy, a jednocześnie harmonijnie ułożyć wspólnotę małżeńską. To ilustrowana opowieść o życiu wielokrotnie spełnionym. Większość z ponad czterystu zdjęć i dokumentów, świadectw epoki minionej oraz współczesności, publikowanych jest po raz pierwszy.

Nasierowska. Fotobiografia
Numer ISBN

978-83-928431-4-6

Wymiary

235x165

Gatunek

Biografie i autobiografie,Fotografia

Oprawa

6

Liczba stron

432

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-3v49ri
ycipk-3v49ri
ycipk-3v49ri
ycipk-3v49ri
ycipk-3v49ri