Trwa ładowanie...
dj39y01
10-08-2023 11:33

Narzędzia badawcze w naukach o zdrowiu

książka
Oceń jako pierwszy:
dj39y01
Narzędzia badawcze w naukach o zdrowiu
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Zaprezentowane w tej książce narzędzia badawcze to skonstruowane lub zaadaptowane metody pomiaru przeznaczone do oceny: nasilenia objawów depresyjnych, lękowych i poziomu stresu; komunikacji i współpracy w leczeniu; przebiegu procesu adaptacji pacjenta do choroby i jej leczenia; zmian fundamentalnych przekonań człowieka w następstwie zajścia zdarzenia traumatycznego. Wszystkie kwestionariusze i skale mogą być stosowane do celów naukowych oraz diagnostycznych. Wzbogacą warsztat badawczy zarówno pracowników ochrony zdrowia: lekarzy, pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, fizjoterapeutów, psychologów zajmujących się naukowo problematyką nauk o zdrowiu, jak i studentów kierunków medycznych.
„Opisane w monografii kwestionariusze są nowymi narzędziami badawczymi dostosowanymi do polskich wymogów kulturowych. Publikacja w istotny sposób uzupełnia stosowane do tej pory w naukach medycznych i naukach o zdrowiu metody pomiaru”.
Z recenzji prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Katarzyny Sygit
„Autorzy są znawcami problematyki z zakresu psychologii klinicznej i komunikacji medycznej. Przedstawione w książce przykłady badań własnych stanowią ważny i oryginalny wkład w rozwój nauk o zdrowiu”.
Z recenzji dr hab. n. med. Ewy Rudnickiej-Drożak

Marta Makara-Studzińska– profesorka nauk o zdrowiu, specjalistka psychologii klinicznej, specjalistka zdrowia publicznego, suicydolożka, psychoterapeutka i superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Maciej Załuski– doktor nauk humanistycznych, psycholog kliniczny, psychoterapeuta, superwizor interwencji kryzysowej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Narzędzia badawcze w naukach o zdrowiu
Numer ISBN

978-83-233-5258-7

Wymiary

145x205

Oprawa

miękka

Liczba stron

132

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dj39y01
dj39y01
dj39y01
dj39y01