Trwa ładowanie...
dz52mlo

Napoleon Hill

Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0
Źródło: Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0

Napoleon Hill był amerykańskim pisarzem i myślicielem, prekursorem literatury sukcesu osobistego, autorem filozofii sukcesu.

Napoleon Hill – biografia

Napoleon Hill przyszedł na świat 26 października 1883 roku w miasteczku Pound w amerykańskim stanie Virginia. Pochodził z bardzo ubogiej rodziny. Obierając za cel studia prawnicze, już w wieku 15 lat zaczął dorabiać, pisząc artykuły do lokalnej gazety pod pseudonimem „Chłopak z gór”. Dostał się na studia, jednak musiał z nich zrezygnować ze względu na brak środków finansowych.

Podczas pracy w redakcji Napoleon Hill pisał serię artykułów o sławnych ludziach, co stało się przyczyną spotkania z jednym z najbogatszych w tamtych czasach przedsiębiorców na świecie, Andrew Carnegie. W rozmowie miliarder zasugerował Hillowi, że osiągnięcie sukcesu odbywa się na podstawie jakiejś możliwej od ustalenia formuły.

Odtąd życie Napoleona Hilla zmieniło się radykalnie. Postanowił przeprowadzić podobne wywiady z możnymi ówczesnego świata i dowiedzieć się, jakie jest podłoże ich powodzenia i bogactwa. Wśród rozmówców Napoleona Hilla nie zabrakło sław takich jak: John D. Rockefeller, Thomas Edison, Henry Ford, Alexander Graham Bell, Theodore Roosevelt, a nawet Józef Stalin. Łącznie przeprowadził 500 wywiadów w ciągu 20 lat. W swojej karierze Napoleon Hill był również doradcą Andrew Carnegie'a, a w późniejszych latach również prezydentów Stanów Zjednoczonych: Woodrowa Wilsona i Franklina Roosevelta. Napoleon Hill zmarł 8 listopada 1970 roku.

Napoleon Hill – filozofia sukcesu

Napoleon Hill dzięki swoim badaniom stał się promotorem literatury sukcesu osobistego. W swoich pracach pisał o tym, jak powstają osiągnięcia i na podstawie jakiej formuły sukces może być osiągalny dla każdego przeciętnego człowieka. Określił schemat dojścia od biedy do bogactwa i zawarł go w książce „Prawa Sukcesu”, która do dziś funkcjonuje jako podręcznik do samodzielnej nauki. Napoleon Hill widział sukces jako wartość nadrzędną, do której należy dążyć, aby osiągnąć dobrobyt. Według niego sukces pozostaje poza zasięgiem osób bez twardych przekonań.

Napoleon Hill — cytaty

W historii zapisało się kilka ważnych myśli Napoleona Hill. Spośród nich wymienić można:

  • „Co umysł ludzki potrafi wymyślić i w co uwierzy, tego potrafi także dokonać”.
  • „Sukces nie wymaga wyjaśnień. Porażka nie dopuszcza usprawiedliwień”.
  • „Poddający się – nigdy nie wygrywa, a wygrywający – nigdy się nie poddaje”.
  • „Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć”.

Napoleon Hill – książki

Napoleon Hill jest autorem wielu prac i książek, w których analizował formułę dochodzenia do sukcesu. Między 1920 a 1960 rokiem wydał wiele publikacji. Pośmiertnie wydano także „Możesz sam wyczarować własne cuda” (1970).

Najważniejszą książką Napoleona Hilla, która do dziś jest wydawana i sprzedawana w tysiącach egzemplarzy rocznie, jest „Myśl i bogać się!”. Publikacja ukazała się także w Polsce. Poza tym na język polski przetłumaczono: „Magiczną drabinę sukcesu”, „Filozofię sukcesu”, „Prawa sukcesu” i „Przechytrzyć diabła”.

dz52mlo

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz52mlo
dz52mlo
dz52mlo
dz52mlo

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj