Trwa ładowanie...
d4d8ipb
17-09-2013 00:00

Najważniejsza rzecz. Zaskakujące rady dla wnikliwego inwestora

książka
Oceń jako pierwszy:
d4d8ipb
Najważniejsza rzecz. Zaskakujące rady dla wnikliwego inwestora
Tytuł oryginalny

The Most Important Thing: Uncommon Sense for the Thoughtful Investor

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Po raz pierwszy wszyscy czytelnicy mogą skorzystać z wiedzy Howarda Marksa, która została skoncentrowana w jednym tomie i skierowana zarówno do amatorów, jak i doświadczonych inwestorów.

Najważniejsza rzecz, podparta życiowym doświadczeniem i studiami autora, tłumaczy kwestie kluczowe dla udanego inwestowania oraz pułapki, które mogą zniszczyć kapitał lub karierę.

Howard Marks, jest znany ze swoich głębokich analiz możliwości rynkowych i ryzyka. Po czterech dekadach wspinania się na sam szczyt profesji zarządzania inwestycyjnego obecnie jest poszukiwany przez najlepszych na świecie inwestorów inwestujących w wartość, a jego memoranda dla klientów pełne są wnikliwych komentarzy i opierają się na uświęconej przez czas, fundamentalnej filozofii. Wykorzystując fragmenty swoich memorandów do zilustrowania idei, Marks uczy na przykładach i jednocześnie opisuje szczegółowo rozwój filozofii inwestycyjnej, która w pełni uwzględnia złożoność inwestowania oraz zagrożenia świata finansowego. Błyskotliwie wykorzystując intuicję do dzisiejszych zmiennych rynków, Marks oferuje publikację, która jest częściowo wspomnieniem, a częściowo wyznaniem, z wieloma szerokimi zastosowaniami.

Autor objaśnia takie koncepcje, jak „myślenie drugiego poziomu”, relacja pomiędzy ceną i wartością, cierpliwy oportunizm, inwestowanie defensywne. Szczerze i uczciwie oceniając swoje własne decyzje – oraz incydentalne pomyłki – zapewnia cenną lekcję krytycznego myślenia, oceny ryzyka i strategii inwestycyjnej. Zachęcając inwestorów do bycia „kontrarianami”, Marks mądrze ocenia cykle rynkowe i osiąga zwroty poprzez agresywne, a jednak wyważone działanie. Który element jest najważniejszy? Inwestowanie z sukcesem wymaga poświęcania troskliwej uwagi wielu oddzielnym aspektom, a każdy z tematów omawianych przez Marksa okazuje się najważniejszą rzeczą.

Najważniejsza rzecz. Zaskakujące rady dla wnikliwego inwestora
Numer ISBN

978-83-7746-166-2

Wymiary

170x240

Gatunek

Organizacja i zarządzanie

Oprawa

7

Liczba stron

240

d4d8ipb

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d8ipb
d4d8ipb
d4d8ipb