Trwa ładowanie...
d32udce
15 kwietnia 2010, 00:00

Najpierw żyć, potem igrać

książka
Oceń jako pierwszy:
d32udce
Najpierw żyć, potem igrać
Tytuł oryginalny

Erst leben, dann spielen

Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Jak postrzegana jest nasza literatura w Niemczech? Jak próbuje się ją rozpowszechnić, przybliżyć zagranicznym czytelnikom? Na czym polega jej specyfika? Jak widzi ją najbardziej wpływowy niemiecki krytyk literacki? Te pytania nieustannie towarzyszą lekturze książki Marcela Reicha-Ranickiego, zwanego „papieżem niemieckiej krytyki literackiej”.

Wybór 28 artykułów, pisanych w latach 1958–2001 w większości dla niemieckiej prasy. W książce zostały zamieszczone m.in. recenzje, portrety i wspomnienia pośmiertne o szesnastu pisarzach polskich, którzy według krytyka wywarli duży wpływ na literaturę polską XX w. Znalazły się tu teksty o takich twórcach, jak: Brunon Schulz, Jarosław Iwaszkiewicz, Jan Parandowski, Antoni Słonimski, Mieczysław Jastrun, Witold Gombrowicz, Stanisław Jerzy Lec, Jerzy Andrzejewski, Czesław Miłosz, Kazimierz Brandys, Tadeusz Nowakowski, Roman Bratny, Andrzej Braun, Andrzej Szczypiorski, Sławomir Mrożek i Marek Hłasko.

Najpierw żyć, potem igrać
Numer ISBN

83-04-04645-8

Wymiary

116x195

Gatunek

Literaturoznawstwo

Oprawa

6

Liczba stron

204

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32udce
d32udce
d32udce
d32udce

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj