Trwa ładowanie...

Nagroda dla księdza Twardowskiego

Nagroda dla księdza TwardowskiegoŹródło: Inne
d2jeagp
d2jeagp

Jeden z najwybitniejszych polskich poetów współczesnych ksiądz Jan Twardowski został odznaczony Nagrodą Miasta Stołecznego Warszawy. Uroczystość odbyła się w domu księdza w kościele Sióstr Wizytek, gdzie jest on rektorem.

90-letni ksiądz Twardowski ukończył filologię polską, był żołnierzem AK, walczył w powstaniu warszawskim. Święcenia kapłańskie przyjął w 1948 roku. Jego prace były tłumaczone m.in. na angielski, fiński, francuski, hebrajski, niemiecki i rosyjski. Jest laureatem wielu nagród. Pierwszą z nich, im. Brata Alberta za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki sakralnej, otrzymał w 1978 roku. Wyróżniono go także m.in. nagrodą Ministra Kultury i Sztuki za twórczość literacką, medalem im. Janusza Korczaka oraz Orderem Uśmiechu.

Ksiądz Twardowski jest jednym z jedenastu tegorocznych laureatów Nagrody Miasta Stołeczengo Warszawy. Nie mógł przyjąć wyróżnienia 31 lipca w czasie uroczystej sesji na Zamku Królewskim ze względu na stan zdrowia. Wówczas wyróżnienia odebrali: siostra Jolanta Glapka ze Zgromadzenia Sióstr Sacre Coeur, artystka plastyk Małgorzata Grabowska-Kozera, dyrektor Ośrodka Wychowawczo-Profilaktycznego "Michael" na Bemowie ks. Mieczysław Kucel, nauczyciele Jan Kazimierczak, Ewa Kwasiborska i Włodzimierz Sacewicz, dyrektor przedszkola integracyjnego nr 177 w Warszawie Maria Maciejewska, ks. prałat Stanisław Rawski, psycholog Anna Sułkowska i pedagog Małgorzata Walaszczyk.

d2jeagp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jeagp