Trwa ładowanie...

Nadchodzi królowa polskiej powieści. "Basen" Joanny Kocik będzie wydawniczym hitem

Z początkiem nowego roku 2020 r., 29 stycznia, ukaże się nakładem Wydawnictwa Harde debiutancka książka Joanny Kocik - "Basen”. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nadchodzi właśnie nowa królowa współczesnej polskiej powieści.

Nadchodzi królowa polskiej powieści. "Basen" Joanny Kocik będzie wydawniczym hitemŹródło: Materiały prasowe
d1z3ys6
d1z3ys6

"Basen” to powieść obyczajowa, w której wątek kryminalny jest pretekstem do pokazania słodko-gorzkiej rzeczywistości współczesnych trzydziestolatków. Walczą ambitnie o osiągnięcie sukcesu i zdobycie za wszelką cenę popularności. Żyją w dwóch światach: realnym i wirtualnym, balansując na granicy między prawdą a fikcją.

W tytułowym basenie w warszawskim Pałacu Młodzieży zostaje znaleziona martwa popularna influencerka Monika Kasperowicz, córka polskiego ambasadora i amerykańskiej aktorki, nowo poślubiona żona hazardzisty i bankruta Rémy’ego.

Zamożna, atrakcyjna, lubiąca szokować, często gościła na łamach mediów, dla których jej zagadkowa śmierć i toczące się policyjne śledztwo są łakomym kąskiem. Kiedy media walczą o każdy wykreowany skrawek życia celebrytki, jej przyjaciółki - blogerka Kasia, prawniczka Paula i właścicielka firmy PR Magda – usiłują poradzić sobie ze stratą.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Analizują łączące je więzy, wracają wspomnieniami do młodości i wspólnego wyjazdu do Toskanii. Świeżych fig na śniadanie, rozmów przy winie, wypadów do Montepulciano, pluskania się w basenie wśród cienistych cyprysów... Co jednak naprawdę wydarzyło się pod włoskim niebem? Jakie skrywają tajemnice?

d1z3ys6

Przecież jedna z nich widziała Monikę jako ostatnia. Jak twierdzi, żywą. Akcja meandruje i kiedy po raz kolejny wydaje się nam, że znamy nazwisko mordercy, zmienia kierunek. "Basen” trzyma w napięciu do ostatniej strony, a puenta – zaskakuje.

Joanna Kocik jest redaktorem, dziennikarzem i wydawcą współpracującym z czołowymi polskimi mediami. Jej reportaże ukazywały się w Magazynie TVN24 i Magazynie WP. Ma w portfolio dwa tomiki poetyckie: "Wypatruję samej siebie” i "Kocie skórki”. Jest współautorką tomu opowiadań "5 minut”, zgłoszonego do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus .

W 2014 r. została finalistką Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu. Prowadzi podróżniczego bloga jedziemydo.wordpress.com. Dużo biega i chodzi po górach.

Premiera powieści "Basen” zaplanowana jest na 29 stycznia 2020 r. Książka będzie dostępna w księgarniach internetowych oraz stacjonarnych w całej Polsce. Wydawnictwo Harde i Joanna Kocik zapraszają do lektury. Patronat nad powieścią objęli Wirtualna Polska, Portal Kryminalny, Granice.pl, Monitor Kulturalny, radio VOX FM.

d1z3ys6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z3ys6