Trwa ładowanie...
d3hlxsx
15-04-2010 00:00

Nacja

książka
Oceń jako pierwszy:
d3hlxsx
Nacja
Tytuł oryginalny

Nation

Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Druga połowa XIX wieku. W świecie, który przypomina nasz, ale jest jego alternatywną wersją, wybucha epidemia, a wielka fala powoduje ogromne zniszczenia. Większość ludzi ginie, cywilizacja się chwieje. Tymczasem na małej, zagubionej pośrodku południowego oceanu wyspie o nazwie Naród, przy życiu jako jedyny pozostaje kilkunastoletni Mau.

Mau nie jest już chłopcem, ale też nie stał się jeszcze mężczyzną – kataklizm przerwał obrzęd inicjacji. Chłopiec musi się zmierzyć z utratą najbliższych, wyrzutami Praojców, których głosy rozbrzmiewają mu w głowie, ze złością na niesprawiedliwość bogów oraz z wyzwaniem, jakim jest rozpoczęcie życia na nowo w samotności. Tylko że Mau nie jest na wyspie sam. Wkrótce też zaczną przybywać ci nieliczni, którzy przeżyli wielką falę na okolicznych wyspach. Nie wszyscy jednak mają pokojowe zamiary, zwłaszcza plemię ludożerców.

Pełna przewrotnego humoru i niesamowitych przygód opowieść, w której dochodzi do spotkania dwóch cywilizacji, odkrycia niezwykłej tajemnicy sprzed wieków, a świat toczy się w nieco innym kierunku, niż ten, w którym potoczył się nasz.

Nacja
Numer ISBN

978-83-7510-367-0

Wymiary

145x200

Gatunek

Fantasy & SF,Powieści i opowiadania

Oprawa

7

Liczba stron

424

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hlxsx
d3hlxsx
d3hlxsx