Trwa ładowanie...
dp1o6zg
dp1o6zg

Myśl jak Sherlock Holmes

książka
Oceń jako pierwszy:
Myśl jak Sherlock Holmes
Tytuł oryginalny

Mastermind: How to Think Like Sherlock Holmes

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
0007F0A8_original_8A2CEBCC9C7C895A.jpg
Inne

Najczęściej uważamy kreatywność za właściwość umysłu, którą się ma lub której się nie ma. To nie prawda! Kreatywności można się nauczyć!

I Ty możesz myśleć jak Sherlock Holmes!

Jedynym człowiekiem na świecie, na którym wyczyny Sherlocka Holmesa nie robiły większego wrażenia był on sam. To, co dla nas jest dowodem jego geniuszu, dla niego było efektem pracy nad własnym umysłem. Czy w związku z tym my wszyscy skazani jesteśmy na rolę doktorów Watsonów – zdumionych świadków wyczynów geniusza z Baker Street?

Odpowiedź znajdziesz w książce „Myśl jak Sherlock Holmes”, która jest przewodnikiem po naszych mózgach, ale również narzędziem, dzięki któremu odkrywamy jego niewykorzystane dotąd możliwości. Łącząc najnowszą wiedzę na temat psychologii człowieka i działania układu nerwowego Maria Konnikova pokazuje, w jaki sposób każdy z nas przy odrobinie cierpliwości i konsekwencji może wyostrzyć swoją percepcję, pogłębić świadomość i wyćwiczyć szare komórki. Tak, by nasz umysł stał się potężnym i błyskotliwym narzędziem dedukcji. Nie po to, byśmy jak Holmes rozwiązywali kryminalne zagadki, ale by nasz mózg lepiej służył nam na co dzień.

Myśl jak Sherlock Holmes
Numer ISBN

978-83-268-2216-2

Wymiary

135x210

Gatunek

Psychologia

Oprawa

1

Liczba stron

344

Podziel się opinią

Share
dp1o6zg
dp1o6zg
dp1o6zg
dp1o6zg