Trwa ładowanie...
Materiał partnera
15-07-2020 12:01

Mroczna odsłona klasycznych opowieści

A co gdyby…? Bella trafiła na ślad zaginionej matki… Mulan straciła ukochanego Shanga… Na półki księgarskie 15 lipca br. trafiły kolejne tytuły w cyklu Mroczna baśń: „W świecie iluzji” oraz „Cierń klątwy”. To seria klasycznych opowieści w nowej odsłonie wydana nakładem HarperCollins Polska. Odarte ze słodyczy, tajemnicze, prawdziwe baśnie, do złudzenia przypominające nasz współczesny świat, odsłaniają mrok, wstyd, brzydotę i pomieszanie zmysłów, czyli wszystko to, co ukrywały dotąd malownicze historie niczym z pięknego snu. W kolekcji ukazały się opowiedziane na nowo przygody Belli i Mulan.

Mroczna odsłona klasycznych opowieściŹródło: materiały partnera
dgh02fo
dgh02fo

Materiał partnera HarperCollins Publishers

Wszyscy znamy te baśniowe opowieści. Księżniczka spotyka księcia i żyją długo… Jednak gdzieś pod spodem, w innym wymiarze, rozgrywają się alternatywne wersje historii. Mroczniejsze, niejednoznaczne… Cykl książek Mroczna baśń to seria wciągających, mądrych i zaskakujących powieści przeznaczonych dla nastoletnich czytelników i wszystkich dorosłych wychowanych na klasycznych animacjach Disneya, którzy lubią czytać dobre, intrygujące historie. Wśród premierowych tytułów znalazły się: „W świecie iluzji” i „Cierń klątwy”.

Nowe twarze bohaterek z dzieciństwa

Pierwsza opowieść – „W świecie iluzji” – to alternatywne dzieje Mulan. Jej dowódca i przyjaciel kapitan Szang zostaje ranny i umiera na skutek odniesionych ran podczas bitwy z Hunami. Strata nie daje jej spokoju… Decyzja jest tylko jedna, musi za wszelką cenę ocalić Szanga. Udaje się do zaświatów, by tam zmierzyć się z groźnym królem Yamą, Panią Zapomnienia, ale i swoimi demonami. Czy uda się jej opuścić ciemne tunele i niebezpieczną krainę w towarzystwie przyjaciela? Czas ucieka… Świt zbliża się nieubłaganie.

Druga baśń – „Cierń klątwy” – to historia Belli, która miała miejsce dawno, dawno temu w odległej krainie, gdzie pewnej zimowej nocy stara żebraczka szukała schronienia przed zimowym chłodem w zamku młodego księcia. Nędzarka nie zagrzała miejsca, ale w podzięce zostawiła różę… Odrzucona okazała się piękną księżniczką, niestety było już za późno. Za brak miłości w sercu, księcia spotkała kara znana czytelnikom. Dziś w świecie, w którym żyją Maurycy i Bella, nie ma już magii. Jedyne miejsce to zamek ukryty głęboko w lesie z zaczarowaną różą. Koszmar - klątwa, która zaczyna się tam, gdzie – wydawałoby się – wszystko się zakończyło. Bella dotyka kwiatu, zalewają ją obrazy z przeszłości… To własna, zaginiona matka przed laty przeklęła Bestię. Poczucie winy każe jej rozwiązać zagadkę, wyrusza w podróż do miejsca, w którym wszystko się zaczęło. Ta bajka jeszcze się nie skończyła.

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Powieści z serii Mroczna baśń zapraszają do świata na opak. Wciągają i gwarantują dreszcz emocji od pierwszych do ostatnich stron. W sprzedaży dostępne również: „Dawno, dawno temu… we śnie” – alternatywna baśń o Śpiącej Królewnie Aurorze, która ma się nigdy nie obudzić, „Świat obok świata” – historia Ariel, którą miałaby pokonać Urszula, „Potęga władzy” - baśń o Alladynie i Jasminie, gdzie Aladyn ma nie znaleźć lampy, a także „Z dala od siebie” – opowieść a Annie i Elsie, które nie są świadome swojego istnienia.

dgh02fo

O AUTORCE:

Liz Braswell - amerykańska pisarka, absolwentka egiptologii, przez dziesięć lat zajmowała się produkcją gier komputerowych. Pierwsze powieści opublikowała pod pseudonimem. Autorka fantastyki, specjalizuje się w tworzeniu nowych wersji klasycznych opowieści. Tak właśnie powstała seria Mroczna baśń – w Stanach Zjednoczonych jako pierwsza ukazała się nowa wersja Aladyna.
Mieszka na nowojorskim Brooklynie z mężem, dwójką dzieci, stadem zwierząt i toną kawy.
Więcej informacji o książkach na:

Materiał partnera HarperCollins Publishers

dgh02fo

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgh02fo