Trwa ładowanie...
dług
23-04-2010 13:24

Możesz zmienić losy człowieka skazanego na 25 lat pozbawienia wolności

Zabójstwo gangsterów, którzy przez ponad rok znęcali się i wymuszali haracz od dwóch mężczyzn kilka lat temu wstrząsnęło Polską. Wyrok 25 lat pozbawienia wolności dla Sławomira Sikory komentowany był przez autorytety prawa i opisywany na łamach prasy.

Możesz zmienić losy człowieka skazanego na 25 lat pozbawienia wolnościŹródło: Inne
du7dt79
du7dt79

Krzyszof Krauze na podstawie tych tragicznych wydarzeń wyreżyserował film Dług. Niechciany bohater tych wydarzeń, Sikora wydał ostatnio pod patronatem Wirtualnej Polski nakładem Gdańskiego Domu Wydawniczego książkę pt.: Mój dług.

„- Opisuję moje „tu i teraz”, dziesięć lat pełnej izolacji, osaczenia przez „demony więziennego życia”. Poznałem zło i poczułem jego dotyk" - czytamy w książce Sikory.

17 czerwca o godz. 20.00 w programie Dyżur Telewizja Polsat przywróci temat losów Sławka Sikory, jednego ze skazanych na 25 lat.

Dzień później, 18 czerwca o godz. 12.00 Sławomir Sikora będzie gościem czata Wirtualnej Polski

Od niespełna miesiąca Sławek przebywa na wolności, ale tylko "chwilowo". Półroczna przerwa w odbywaniu kary ma mu pomóc wyjść z załamania nerwowego.

Już za kilka tygodni jeden podpis Prezydenta RP, Aleksandra Kwaśniewskiego, może zupełnie zmienić rzeczywistość. Walka o ułaskawienie zaczęła się kilka lat temu, skazany wraz z przyjaciółmi przebywającymi na wolności zaczął o tą wolność walczyć, szukać poparcia wśród zwykłych ludzi. Dziś okazuje się że skazany to poparcie znalazł.

du7dt79
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du7dt79