Trwa ładowanie...
d1mobgq
29-04-2022 13:00

Morderstwo nie jest takie proste. Agatha Christie między kryminałem a true crime

książka
Oceń jako pierwszy:
d1mobgq
Morderstwo nie jest takie proste. Agatha Christie między kryminałem a true crime
Tytuł oryginalny

Murder Isn't Easy: The Forensics of Agatha Christie

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Agatha Christie to jedna z najpopularniejszych autorek kryminałów na świecie.
Okazuje się, że była również ekspertem kryminalistyki.

W Morderstwo nie jest takie proste technik patologii Carla Valentine odsłania rozległą wiedzę Agathy Christie, kreując ją niejako na pionierkę kryminalistyki.

Christie tworząc legendarne dziś zagadki kryminalne korzystała z najnowszych w tamtych czasach technik kryminalistycznych: od balistyki przez toksykologię po analizę odcisków palców, interpretacji odcisków stóp lub śladów opon, analizę plam krwi i na etapie autopsji - samych ofiar. W niektórych dziedzinach, zwłaszcza w technice analizy odcisków palców, wprowadzała w fabułę innowacje, zanim zostały one formalnie przyjęte.

Agatha Christie była zagorzałą czytelniczką doniesień prasowych o sprawach kryminalnych, śledziła nowe techniki śledztw i angażowała się w debaty z innymi wybitnymi pisarzami kryminalnymi, wymieniając się pomysłami i informacjami na ich temat.

W książce Morderstwo nie jest takie proste Carla udowadnia, jak wielką wiedzą dysponowała jedna z najbardziej uwielbianych pisarek w historii. Książka ta rzuca nowe światło na metody i badania Christie i przybliża kryminalistykę, która wpłynęła na pokolenia pisarzy i naukowców.

„Rzadko zdarza się trafić na książkę, której autorka składa hołd innej autorce. Carla Valentine w Morderstwo nie jest takie proste odsłania kunszt literacki Agathy Christie oraz jej wiedzę kryminalistyczną na czasy, w których tworzyła. Skąd pisarka z wyższych sfer wiedziała tyle o truciznach czy śladach daktyloskopijnych? Z przyjemnością zapraszam Państwa w podróż po uzyskanie odpowiedzi na wszystkie tego typu pytania.”
Justyna Mazur-Kudelska, autorka podcastu Piąte nie zabijaj

„Fascynująca!”
Prima

„Angażująca i pouczająca”
Guardian

Morderstwo nie jest takie proste. Agatha Christie między kryminałem a true crime
Numer ISBN

978-83-8210-695-4

Wymiary

150x215

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

352

Język

polski

d1mobgq

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mobgq
d1mobgq
d1mobgq
d1mobgq