Trwa ładowanie...
d418ohk
d418ohk

Moja Musierowcz. O twórczości autorki Jeżycjady

książka
Oceń jako pierwszy:
Moja Musierowcz. O twórczości autorki Jeżycjady
Autorzy
Wydawnictwo
d418ohk
978-83-7405-268-9_95283_F.jpg
Inne
978-83-7405-268-9_95283_F.jpg

Któż z nas nie zna wspaniałych, emanujących ciepłem rodzinnego ogniska powieści dla młodzieży (i nie tylko!) stworzonych piórem Małgorzaty Musierowicz? Jeżeli ktoś jeszcze nie zdążył się spotkać z rodziną Borejków na kartach jednej z książek tej poznańskiej autorki - no to cóż moi drodzy - najwyższy czas ruszyć do księgarni i zapewnić sobie miłe chwile wakacyjnego relaksu z naprawdę świetną lekturą! Wydaje mi się, że jednak większość nastolatek, ale co również cieszy nastolatków, natknęło się już na twórczość tej autorki.

Wystarczy przyjrzeć się rankingom sprzedaży, gdy nowa część Jeżycjady pojawia się na rynku księgarskim. Przykładowo, Kalamburka (przedostatnia powieś Małgorzaty Musierowicz) sprzedała się w nakładzie 19 tys. egzemplarzy, co jak na polski jest dużym osiągnięciem. Cóż dziwnego, każdy pragnie przenieść się do tego, jakże sympatycznego świata Małgorzaty Musierowicz, by choć przez chwilę móc przebywać trochę z Borejkami w ich ciepłej kuchni, w starej kamienicy na Roosvelta 5 w Poznaniu. A kim prywatnie jest Małgorzata Musierowicz? Urodziła się w 1945 roku w Poznaniu. Gdy uczęszczała do szkoły podstawowej i średniej prawdziwą zmorą były dla niej przedmioty ścisłe. Natomiast łacina, język polski czy rosyjski nie stanowiły większego problemu. Już wtedy próbowała swoich sił w pisaniu. Bardzo często jednak ukrywała się ze swoimi próbami pisarskimi, a to za sprawą swojego brata, znanego poety, Stanisława Barańczaka. Obawiała się śmiechu i może zbyt krytycznego spojrzenia na swoje prace. Później ukończyła Wydział
Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Plastycznej w Poznaniu. Próbki tej twórczości możemy sami ocenić, ponieważ każda książka Musierowicz jest ilustrowana przez nią samą.

Jest mamą czwórki już dorosłych dzieci: Andrzeja, Zosi, Emilii i Bola. Oprócz tego Małgorzata Musierowicz projektuje zabawki i pisze felietony do Tygodnika Powszechnego. To z nich właśnie możemy dowiedzieć się wiele, również o życiu prywatnym autorki. Felietony te zatytułowane Frywolni, czyli ostatnio przeczytałam książkę zostały również wydane w formie trzech książek. W wolnych chwilach autorka poświęca czas swojej ogromnej pasji - hodowli róż.

Moja Musierowcz. O twórczości autorki Jeżycjady
Numer ISBN

978-83-7405-268-9

Wymiary

140x200

Gatunek

Biografie i autobiografie

Oprawa

1

Liczba stron

164

Podziel się opinią

Share
d418ohk
d418ohk

d418ohk
d418ohk
d418ohk