Trwa ładowanie...
d1ef7ju
15 kwietnia 2010, 00:00

Młodzież w oporze społecznym (1944-1989)

książka
Oceń jako pierwszy:
d1ef7ju
Młodzież w oporze społecznym (1944-1989)
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

W kolejnym tomie z serii Konferencje IPN opublikowane zostały materiały z sesji naukowej zorganizowanej przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN we Wrocławiu w dniach 3–4 maja 2001 r.

Obok ośrodka wrocławskiego, w obradach udział wzięli przedstawiciele środowisk historycznych Gdańska, Kielc, Krakowa, Szczecina i Zielonej Góry.

Szeroka tematyka prezentowanych referatów objęła wszelkie formy antykomunistycznego zaangażowania młodzieży, począwszy od udziału w „dorosłej” konspiracji, poprzez konspirację młodzieżową, masowe protesty społeczne, aż po działalność w duszpasterstwach akademickich i samorządzie społecznym.

Ich ramy chronologiczne obejmują cały okres Polski Ludowej – od jej narodzin po ostatnie lata PRL, niemniej zdecydowana większość wystąpień poświęcona została wydarzeniom z lat 1944–1956, co jak się wydaje dobrze odzwierciedla stan badań nad poszczególnymi etapami naszej historii najnowszej.

Młodzież w oporze społecznym (1944-1989)
Numer ISBN

83-88178-07-5

Wymiary

165x240

Gatunek

Historia Polski

Oprawa

1

Liczba stron

164

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ef7ju
d1ef7ju
d1ef7ju
d1ef7ju

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj