Trwa ładowanie...
dc0v0zq
04-05-2016 00:00

Minimalizm daje radość

książka
Oceń jako pierwszy:
dc0v0zq
Minimalizm daje radość
Tytuł oryginalny

The Joy of Less, A Minimalist Living Guide: How to Declutter, Organize, and Simplify Your Life

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Autorka jest propagatorką minimalizmu jako stylu życia oraz porządkowania w Stanach Zjednoczonych. Zachęca do zaprzestania pogoni za dobrami materialnymi, abyśmy zyskali więcej czasu dla rodziny i przyjaciół, oraz chwile na refleksję. Przekonuje, że świadome sięganie po dobra konsumpcyjne sprawi, iż będziemy mieli więcej czasu, pieniędzy oraz przestrzeni w domach, przez co, w szerszym kontekście, czystszą planetę i więcej zasobów dla następnych pokoleń.

Uświadamia nam, że gdy próbujemy włożyć do naszego życia zbyt dużo, wówczas nie ma już w nim miejsca na nowe doznania i doświadczenia, nie korzystamy z szansy własnego rozwoju i pogłębiania naszych relacji z innymi. Minimalizm pomaga nam to zmienić. Usuwając z naszych domów, list zobowiązań oraz umysłów nadmiar, opróżniamy naszą czarę, otwierając tym samym niekończące się, nowe możliwości w naszym życiu, i w miłości. Ponadto otwieramy się na marzenia, na nadzieje, i odkrywamy dotąd nam niedostępne ogromne pokłady radości.

Kiedy zrezygnujemy z niepotrzebnych rzeczy, możemy przeznaczyć odzyskaną przestrzeń, czas i energię ludziom, których kochamy.

I o to właśnie warto walczyć!

Jej motto brzmi: "Minimalizm robi miejsce w życiu na to, co najważniejsze. Nie tylko sprzyja rodzinie, ale również ją cementuje."

Minimalizm daje radość
Numer ISBN

978-83-287-0316-2

Wymiary

140x205

Gatunek

Rodzina, macierzyństwo i wychowanie,Poradniki

Oprawa

3

Liczba stron

304

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc0v0zq
dc0v0zq
dc0v0zq