Trwa ładowanie...
d1sflwe
21-04-2015 00:00

Miłość i matematyka. Istota ukrytej rzeczywistości

książka
Oceń jako pierwszy:
d1sflwe
Miłość i matematyka. Istota ukrytej rzeczywistości
Tytuł oryginalny

Love and Math: The Heart of Hidden Reality

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Miłość i matematyka Edwarda Frenkla to znacznie więcej niż książka o najnowszych badaniach w matematyce – przede wszystkim jest to zaproszenie do oszałamiającego – jak ujmuje to sam autor – równoległego wszechświata matematyki, intrygująco splecionego z naszą rzeczywistością. Zaproszenie wystosowane przez jeden z najbardziej błyskotliwych umysłów naszych czasów, wybitnego matematyka zaangażowanego w słynny program Langlandsa.
Program Langlandsa jest jedną z największych idei, jaka pojawiła się w matematyce w ostatnim półwieczu. Przez wielu uważany jest za teorię wielkiej unifikacji świata matematyki. Stanowi fascynującą teorię, splatającą ze sobą różne, pozornie niezwiązane ze sobą obszary matematyki: algebrę, geometrię, teorię liczb, analizę matematyczną i mechanikę kwantową. Bywa często porównywany do Kamienia z Rosetty, który umożliwił odczytanie hieroglifów, a tym samym poznanie całego nieprzebranego bogactwa kultury starożytnego Egiptu.
Tym, którzy skorzystają z zaproszenia, autor nie obiecuje, że staną się matematykami. Obiecuje natomiast, że „Miłość i matematyka” zmieni ich sposób postrzegania matematyki i wzbogaci ich życie. Spełnienia tej obietnicy każdy czytelnik może być całkowicie pewny.

Miłość i matematyka. Istota ukrytej rzeczywistości
Numer ISBN

978-83-7961-209-3

Wymiary

140x210

Gatunek

Literatura popularnonaukowa,Fizyka i astronomia

Oprawa

1

Liczba stron

408

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sflwe
d1sflwe
d1sflwe