Trwa ładowanie...
d2qnvhr
15 kwietnia 2010, 00:00

Milczenie bogów. Szkice i studia o liryce oświecenia

książka
Oceń jako pierwszy:
d2qnvhr
Milczenie bogów. Szkice i studia o liryce oświecenia
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Milczenie bogów. Szkice i studia o liryce oświecenia to po Szkicach o poezji obscenicznej i satyrycznej Andrzeja Krzyckiego (1482-1537) (2002) druga książka Witolda Wojtowicza.

Autor uczynił przedmiotem rozważań twórczość wybitnych poetów polskiego Oświecenia. Zajmuje się poezją Tomasza Kajetana Węgierskiego, twórczością Adama Naruszewicza i Stanisława Trembeckiego. W dwóch końcowych rozdziałach interpretuje późne liryki Franciszka Dionizego Kniaźnina, kończąc swoje rozważania rozdziałem poświęconym Odom napoleońskim Kajetana Koźmiana.

Milczenie bogów. Szkice i studia o liryce oświecenia
Numer ISBN

83-7181-432-1

Wymiary

150x215

Gatunek

Historia literatury,Literaturoznawstwo

Oprawa

6

Liczba stron

202

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qnvhr
d2qnvhr
d2qnvhr
d2qnvhr

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj