Trwa ładowanie...
d2t694i
20-01-2012 00:00

Miejsca kultury

książka
Oceń jako pierwszy:
d2t694i
Miejsca kultury
Tytuł oryginalny

The Location of Culture

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Bhabha to zjawisko wyjątkowe: czytelnik imponujący subtelnością i dowcipem, teoretyk zaskakujący zaangażowaniem. Jego praca stanowi przełom w relacjach zachodzących pomiędzy różnymi epokami, gatunkami i kulturami – kolonializmem, postkolonializmem, modernizmem i ponowoczesnością.
Edward Said

Elektryzujące wyprawy Bhabhy w przeszłość ukazują mieszkańcom Zachodu świat znacznie
bardziej skomplikowany, niepewny i niepokojący niż ten, który pozornie dostali w spadku po swych przodkach.
J.M. Coetzee

Książka ma status pozycji klasycznej. (…) Stanowi jedno z głównych dzieł nie tylko w obrębie studiów postkolonialnych, lecz także w dziedzinie szeroko pojętych nauk humanistycznych.
Prof. dr hab. Leszek Koczanowicz

Dokonując rewizji pojęć tożsamości, sprawczości społecznej i przynależności narodowej, Bhabha proponuje niezwykle skuteczną – choć kontrowersyjną – teorię hybrydowości kulturowej, teorię wychodzącą daleko poza podejmowane wcześniej próby wyjaśnienia związków między kolonializmem a globalizmem. W Miejscach kultury dowodzi, że kultura odznacza się największą produktywnością na obszarach, gdzie jest najbardziej dwuznaczna i transgresyjna. Łącząc intelektualną swobodę z wiarą, że teoria może przyczynić się do praktycznych zmian społecznych, Bhabha stał się czołowym teoretykiem postkolonialnym naszych czasów.

Miejsca kultury
Numer ISBN

978-83-233-2908-4

Wymiary

150x230

Gatunek

Literatura popularnonaukowa,Psychologia,Eseje,Socjologia

Oprawa

1

Liczba stron

322

d2t694i

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t694i
d2t694i
d2t694i