Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
02-09-2016 12:13

Międzynarodowa Wystawa Satyrykon – Legnica 2016

Prace z Bułgarii, Czech, Rumunii, Włoch i wielu innych krajów świata – Międzynarodowa Wystawa Satyrykon – Legnica 2016 przygotowana przez Legnickie Centrum Kultury wspólnie z Fundacją Kulturalno-Społeczną Satyrykon zagości w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. Zwiedzający będą mogli ją oglądać przy ul. Koziej 11 w Warszawie od 16 września do 6 listopada.

Międzynarodowa Wystawa Satyrykon – Legnica 2016Źródło:
d3t4neq
d3t4neq

Prace z Bułgarii, Czech, Rumunii, Włoch i wielu innych krajów świata – Międzynarodowa Wystawa Satyrykon – Legnica 2016 przygotowana przez Legnickie Centrum Kultury wspólnie z Fundacją Kulturalno-Społeczną Satyrykon zagości w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. Zwiedzający będą mogli ją oglądać przy ul. Koziej 11 w Warszawie od 16 września do 6 listopada.

– Stało się już niemal tradycją, że jesienią prezentujemy w Muzeum wystawę z Legnicy. Zawsze jednak jest to dla nas wyjątkowe wydarzenie i okazja, by poprzez rysunki, zdjęcia i grafiki pokazać wielokulturowość i różnorodność – mówi Elżbieta Laskowska, p.o. dyrektora Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. – Satyrykon skierowany jest do bardzo szerokiej grupy twórców – rysowników, grafików, malarzy, rzeźbiarzy, plakacistów i fotografików z całego świata. Myślę, że właśnie to stanowi o niebanalności konkursu, a co za tym idzie, również wystawy – dodaje.

Organizatorzy, oprócz tematu ogólnego – „satyra i żart”, w każdej edycji ogłaszają także motyw wiodący. W tym roku uczestnicy musieli zmierzyć się ze „złem”. 741 autorów z 58 państw przesłało ponad 2,5 tysiąca prac, spośród których 200 jury zakwalifikowało do wystawy.

Na ekspozycji „SATYRYKON – Legnica 2016” zaprezentujemy dzieła m.in. takich artystów, jak: Gerhard Gepp (Austria)
, Grzegorz Myćka (Polska), Houmayoun Mahmoudi (Anglia), Jerzy Głuszek (Polska), Łukasz Kliś (Polska), Aristides Hernandez Ares (Kuba)
, Mihai Ignat (Rumunia), Alessandro Gatto (Włochy), Andrea Pecchia (Włochy), Lex Drewinski (Polska/Niemcy), Ilya Katz (Izrael), Blagovesta Tsvetkova (Bułgaria), Izabela Kowalska-Wieczorek (Polska), Břetislav Kovařík (Czechy), Tomasz Wiater (Polska).

Więcej informacji na www.muzeumkarykatury.pl .

d3t4neq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t4neq