Trwa ładowanie...
d36t3so
Informacja prasowa

Międzynarodowa Wystawa Satyrykon – Legnica 2016

Prace z Bułgarii, Czech, Rumunii, Włoch i wielu innych krajów świata – Międzynarodowa Wystawa Satyrykon – Legnica 2016 przygotowana przez Legnickie Centrum Kultury wspólnie z Fundacją Kulturalno-Społeczną Satyrykon zagości w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. Zwiedzający będą mogli ją oglądać przy ul. Koziej 11 w Warszawie od 16 września do 6 listopada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Międzynarodowa Wystawa Satyrykon – Legnica 2016
( )
d36t3so

Prace z Bułgarii, Czech, Rumunii, Włoch i wielu innych krajów świata – Międzynarodowa Wystawa Satyrykon – Legnica 2016 przygotowana przez Legnickie Centrum Kultury wspólnie z Fundacją Kulturalno-Społeczną Satyrykon zagości w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. Zwiedzający będą mogli ją oglądać przy ul. Koziej 11 w Warszawie od 16 września do 6 listopada.

– Stało się już niemal tradycją, że jesienią prezentujemy w Muzeum wystawę z Legnicy. Zawsze jednak jest to dla nas wyjątkowe wydarzenie i okazja, by poprzez rysunki, zdjęcia i grafiki pokazać wielokulturowość i różnorodność – mówi Elżbieta Laskowska, p.o. dyrektora Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. – Satyrykon skierowany jest do bardzo szerokiej grupy twórców – rysowników, grafików, malarzy, rzeźbiarzy, plakacistów i fotografików z całego świata. Myślę, że właśnie to stanowi o niebanalności konkursu, a co za tym idzie, również wystawy – dodaje.

Organizatorzy, oprócz tematu ogólnego – „satyra i żart”, w każdej edycji ogłaszają także motyw wiodący. W tym roku uczestnicy musieli zmierzyć się ze „złem”. 741 autorów z 58 państw przesłało ponad 2,5 tysiąca prac, spośród których 200 jury zakwalifikowało do wystawy.

d36t3so

Na ekspozycji „SATYRYKON – Legnica 2016” zaprezentujemy dzieła m.in. takich artystów, jak: Gerhard Gepp (Austria), Grzegorz Myćka (Polska), Houmayoun Mahmoudi (Anglia), Jerzy Głuszek (Polska), Łukasz Kliś (Polska), Aristides Hernandez Ares (Kuba), Mihai Ignat (Rumunia), Alessandro Gatto (Włochy), Andrea Pecchia (Włochy), Lex Drewinski (Polska/Niemcy), Ilya Katz (Izrael), Blagovesta Tsvetkova (Bułgaria), Izabela Kowalska-Wieczorek (Polska), Břetislav Kovařík (Czechy), Tomasz Wiater (Polska).

Więcej informacji na www.muzeumkarykatury.pl .

d36t3so

Podziel się opinią

Share

d36t3so

d36t3so