Trwa ładowanie...
d4c6w3n
30-03-2016 00:00

Między światami. Moje życie i niewola w Iranie

książka
Oceń jako pierwszy:
d4c6w3n
Między światami. Moje życie i niewola w Iranie
Tytuł oryginalny

Between Two Worlds: My Life and Captivity in Iran

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Kobieca determinacja w starciu z okrucieństwem totalitaryzmu.

Rankiem 31 stycznia 2009 roku pracująca w Iranie amerykańska dziennikarka Roxana Saberi została wyciągnięta z domu przez czterech mężczyzn i brutalnie aresztowana. Agenci irańskiego wywiadu oskarżyli ją o szpiegostwo na rzecz Stanów Zjednoczonych. W pokazowym, absurdalnym procesie, który trafił na pierwsze strony gazet całego świata, skazano ją na karę ośmiu lat więzienia. Miała ją odbyć w okrutnym teherańskim więzieniu Evin – miejscu, skąd każdy wychodzi zmaltretowany psychicznie, fizycznie bądź nie wychodzi wcale...

Saberi rozpoczęła brawurową walkę o wolność. W jej sprawie interweniowali Hillary Clinton, Barack Obama, liczne organizacje międzynarodowe, a także tysiące poruszonych jej losem ludzi, którzy niestrudzenie protestowali u irańskich władz przeciwko uwięzieniu dziennikarki.

Między światami to poruszająca i przerażająca historia uwięzienia młodej, niewinnej kobiety w samym środku totalitarnego piekła. To także opowieść o heroicznej walce o sprawiedliwość, godność i respektowanie praw człowieka oraz szczere świadectwo życia w Iranie – kraju fascynujących kontrastów.

Między światami. Moje życie i niewola w Iranie
Numer ISBN

978-83-792439-8-3

Wymiary

140x205

Gatunek

Pamiętniki, dzienniki, wspomnienia

Oprawa

3

Liczba stron

384

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c6w3n
d4c6w3n
d4c6w3n