Trwa ładowanie...
d4jvpf8
29-11-2021 14:00

Miecz i korona (#1). Miecz i korona. Mistrz intryg

książka
Oceń jako pierwszy:
d4jvpf8
Miecz i korona (#1). Miecz i korona. Mistrz intryg
Tytuł oryginalny

Schwert und Krone. Meister der Täuschung

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Pierwszy tom wielkiej epopei o Fryderyku I Barbarossie, zwanym Rudobrodym, który stał się jednym z najpotężniejszym władców średniowiecznej Europy.

Autorka bestsellerowej sagi o znachorce Marcie, która skradła serca rzeszy czytelników powraca w cyklu Miecz i korona. Tym razem Sabine Ebert przenosi czytelnika do czasów średniowiecza, które opisała tak, że miliony czytelników zachwyciły się historią.

Autorka stworzyła imponującą, wstrząsającą i frapującą historyczną panoramę, która opiera się na prawdziwych wydarzeniach.

Grudzień 1137. Kiedy umiera cesarz Lotar, natychmiast wybucha zacięta walka o tron. Żądni władzy książęta i duchowni są gotowi zrobić wszystko, by nie tylko podważyć prawa cesarskiego zięcia Henryka Pysznego do korony, ale także odebrać Welfowi księstwa Bawarii i Saksonii. Dzięki przebiegłej intrydze wejść w posiadanie korony udaje się Staufom, którzy przed laty sami w wyniku spisku nie zdołali przejąć tronu. Rola monarchy przypada Konradowi Staufowi, choć nie jest tym zachwycony. Wkrótce orientuje się, że nawet lojalność własnego brata i młodego bratanka, przyszłego Fryderyka Barbarossy, ma swoje granice. Rozpoczyna się wieloletnia wojna i wyrafinowana gra na intrygi, w której udział biorą Welfowie, Askańczycy, Wettyni i wiele innych potężnych niemieckich rodów oraz... kobiety.

„Sabine Ebert należy do grona autorek, które piszą wspaniałe i doskonale osadzone w historycznych realiach powieści”. Drenglers-buchkritik.de

Miecz i korona (#1). Miecz i korona. Mistrz intryg
Numer ISBN

978-83-8230-258-5

Wymiary

150x230

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

584

Język

polski

d4jvpf8

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jvpf8
d4jvpf8
d4jvpf8
d4jvpf8