Trwa ładowanie...
d1syvdl

Michał Olszański

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Michał Olszański to polski pedagog oraz dziennikarz znany zarówno z radia, jak i telewizji.

Michał Olszański – biografia

Michał Olszański urodził się 29 lipca 1954 roku w Kielcach. W 1977 roku Michał Olszański ukończył pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji. Od tego czasu do 1992 roku zatrudniony był w ośrodku dla trudnej młodzieży.

Karierę dziennikarską Michał Olszański rozpoczął jeszcze w latach 90. Między 2000 a 2001 rokiem był dyrektorem Programu Trzeciego Polskiego Radia. Z radiową „Trójką” związany jest do dziś. Na jej antenie prowadzi audycje „Trzecia strona medalu” oraz „Godzina prawdy”.

Michał Olszański związany jest także z TVP2. Na jej wizji do października 2017 roku prowadził „Magazyn Ekspresu Reporterów”. Poza tym jest współprowadzącym „Pytania na śniadanie”.

Michał Olszański – życie osobiste

Rodzice Michała Olszańskiego, Tadeusz i Barbara, również byli dziennikarzami. Reporter jest od 1977 w związku małżeńskim z Magdą Olszańską, terapeutą i pedagogiem. Para poznała się jeszcze na studiach. Owocem ich związku są dwaj synowie: Antoni i Jan.

Michał Olszański – wyróżnienia

Michał Olszański w 2003 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, a w 2012 roku otrzymał brązowy Medal „Za zasługi dla obronności kraju”. Poza tym jest laureatem Telekamery Teletygodnia z 2011 za swój program „Magazyn Ekspresu Reporterów”.

Michał Olszański – książki

Michał Olszewski jest autorem książki „Godzina prawdy”. Publikacja jest zbiorem rozmów z gośćmi audycji radiowej dziennikarza. Rozmówcami Michała Olszańskiego są między innymi Krystyna Janda, Szewach Weiss i Monika Kuszyńska.

Michał Olszański
Data urodzenia

29.07.1954

Miejsce urodzenia

Kielce

Bibliografia
d1syvdl

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1syvdl
d1syvdl
d1syvdl