Trwa ładowanie...
d3m5fg1

Michał Majewski

WP
Źródło: WP, fot: moto.wp.pl

Michał Majewski jest polskim dziennikarzem śledczym związanym z wieloma czołowymi tytułami prasowymi.

Michał Majewski – biografia

Michał Maciej Majewski urodził się 13 września 1974 roku. Karierę dziennikarską rozpoczął w 1994 roku jako redaktor „Rzeczpospolitej”. W latach 2006-2009 pracował w charakterze reportera śledczego dla „Dziennika”, a po jego przekształceniu w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. W swojej pracy dziennikarskiej Michał Majewski kierował również działem śledczym w redakcji tygodnika „Wprost”. Od 2015 roku jest kierownikiem działu śledczego na portalu kulisy24.com, którego był współtwórcą.

Michał Majewski jest współautorem głośnego artykułu opublikowanego na ramach tygodnika „Wprost”, zawierającego informacje kompromitujące dziennikarza Kamila Durczoka.

Michał Majewski zasiada w radzie Fundacji Reporterów - Centrum Wspierania Dziennikarstwa w Europie Wschodniej. W 2017 roku zakończył pracę dziennikarską, a rozpoczął współpracę z agencją „Brigde” zajmującą się strategicznym doradztwem komunikacyjnym.

Michał Majewski – nagrody

Michał Majewski jest laureatem kilku prestiżowych nagród z dziedziny dziennikarstwa. Jedną z nich jest MediaTory w kategorii „Prowokator” (2008), którą otrzymał z Pawłem Reszką za ujawnienie kontrowersyjnej rozmowy ówczesnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim. Michał Majewski jest także czterokrotnym laureatem nagrody Grand Press w 2007 i 2014 roku za news oraz w 2010 i 2013 roku za dziennikarstwo śledcze. W 2010 roku został także uhonorowany Nagrodą im. Andrzeja Woyciechowskiego za serię artykułów o katastrofie smoleńskiej.

Michał Majewski – książki

Michał Majewski jest współautorem czterech książek. Wraz z Pawłem Reszką napisał „Daleko od Wawelu” (2010) i „Daleko od miłości” (2011), a także wywiad z byłym oficerem wywiadu Aleksandrem Makowskim „Zawód: szpieg” (2014).

W 2014 roku ukazała się książka współautorstwa Michała Majewskiego i Sylwestra Latkowskiego pt. „Afera podsłuchowa. Taśmy <<Wprost>>”, w której autorzy obnażają prawdę na temat działania sfer politycznych w Polsce.

d3m5fg1

Podziel się opinią

2
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m5fg1
d3m5fg1
d3m5fg1