Trwa ładowanie...
d3n7zqm

Michał Jurecki

Michał Jurecki jest doktorem antropologii kultury, historykiem oraz podróżnikiem (członek PTTK). Jurecki jest również badaczem tak zwanej kresowości oraz pogranicza Europy Środkowo-Wschodniej. Polski antropolog wielokrotnie podróżował po krajach bałkańskich i krajach Europy Środkowej. Michał wywodzi się z Buska-Zdroju, mieszka w Krakowie.

Michał Jurecki – historyk i podróżnik

Michał Jurecki jest miłośnikiem podróżowania, który najbardziej sobie upodobał Bałkany (na czele z Rumunią - wiele razy odwiedził ten kraj i jest z nią związany pod względem naukowym) oraz kraje Europy Środkowej. Jurecki jest także pilotem wycieczek oraz autorem licznych przewodników.

Michał Jurecki – książki

Jako zamiłowany podróżnik i antropolog kultury, Michał Jurecki jest autorem wielu przewodników, opisujących kraje bałkańskie, Kresy Wschodnie oraz kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Wymieńmy przewodniki najbardziej godne polecenia: Słowenia (wydawnictwo Pascal), Bukowina. Kraina łagodności (2001), Rumunia. Mozaika w żywych kolorach (wydawnictwo Bezdroża, 2007).

Fotografie Michała Jureckiego są prezentowane tak w Polsce, jak i za granicą: w Rumuni i na Węgrzech. Jurecki pracował także nad albumami fotograficznymi, były to: Rumunia. Przestrzeń, sztuka, kultura; Ukraina. Od Lwowa po Krym; Kresy na nowo odkryte.

Jurecki redaguje również mapy turystyczne, np.: Ponidzia i Gór Świętokrzyskich (wydawnictwo Compass). Michał Jurecki otrzymał pierwszą nagrodę w XIII Ogólnopolskim Konkursie Książki Krajoznawczej i Turystycznej za swój przewodnik: Ponidzie. W świętokrzyskim stepie (wydawnictwo Bezdroża, 2007). Publikacja ta została okrzyknięta przez krajoznawców i badaczy regionu najlepszym przewodnikiem opisującym krainę Ponidzia (książka doczekała się już paru wydań).

d3n7zqm

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n7zqm
d3n7zqm
d3n7zqm