Trwa ładowanie...
d3terxk
19-06-2011 00:00

Męskie granie

książka
Oceń jako pierwszy:
d3terxk
Męskie granie
Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Zeszłoroczna edycja Męskiego Grania doczekała się własnego wydawnictwa książkowego. Ekskluzywny album, zatytułowany po prostu Męskie Granie, powstał z inicjatywy wybitnego fotografika, Tomka Sikory. Znalazło się w nim prawie 200 zdjęć jego autorstwa, które dokumentują niezwykłą atmosferę i emocje towarzyszce koncertom. Książkę poleca Wydawnictwo Olesiejuk.

Tomek Sikora jest jednym z najważniejszych artystów fotografików w Polsce, autorem plakatów filmowych i teatralnych, a także twórcą zdjęć reklamowych. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystaw i 33 wydawnictwa autorskie. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii, m.in. dwukrotnie został wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie przez wiele lat mieszkał na stałe. Jego najnowsze autorskie wydawnictwo to album „Męskie Granie", zawierający prawie 200 niezwykłych zdjęć wykonanych podczas zeszłorocznej trasy koncertowej.

„Dla mnie, fotografa, muzyka zawsze była napędem twórczym, zarówno na etapie powstawania pomysłu, jak i jego realizacji – mówi Tomek Sikora. – Cały jednak proces twórczy przebiega w kompletnej izolacji od późniejszego odbiorcy. Zawsze zazdrościłem muzykom kontaktu z publicznością. Uniesienie twórcze na scenie ma bowiem bezpośredni odbiór. Otwiera emocje tysięcy ludzi zebranych na koncercie". Właśnie te emocje oraz pozytywną energię, która łączy wszystkich po obu stronach sceny, uchwycił na swoich zdjęciach artysta. Bohaterami jego prac są zarówno muzycy, przeżywający radość i uniesienie podczas występów, jak i reagująca na to wzruszeniem publiczność. „I tak zamyka się koło pozytywnej energii" – podsumowuje Tomek Sikora.

Męskie granie
Numer ISBN

978-83-7770-201-7

Wymiary

295x225

Gatunek

Albumy,Muzyka

Oprawa

6

Liczba stron

186

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3terxk
d3terxk
d3terxk