Trwa ładowanie...
d1qvfhl
d1qvfhl

Meryl Streep. Znowu ona!

książka
d1qvfhl
Oceń jako pierwszy:
Meryl Streep. Znowu ona!
Tytuł oryginalny

Her Again Becoming Meryl Streep

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
0009E7C3_original_F40212EE4B2FB398.jpg
Inne

W 1975 roku absolwentka Yale School of Drama znalazła swoje miejsce w nowojorskim teatrze. Utalentowana i ambitna, była jak dziesiątki innych aspirujących aktorek tamtych lat – młodą pięknością, która jeździła na rowerze, prowadziła dziennik, drzemała przed występami i późno się kładła, „rozmawiając o aktorstwie w barach dla aktorów”. Jednak Meryl się wyróżniała.

Od razu zwróciła na siebie uwagę, coraz częściej dostawała role na Broadwayu, otrzymała nominację do Nagrody Tony oraz dwukrotnie wystąpiła w adaptacjach Szekspira wystawianych na deskach teatru letniego w Central Parku. Już wtedy ludzie mówili: „Znowu ona!”.

Znowu ona to intymne spojrzenie na artystyczne dojrzewanie wybitnej aktorki: od czasów liceum na przedmieściach New Jersey, aż do gwiazdorskich ról w Łowcy jeleni, Manhattanie i Sprawie Kramerów.

Michael Schulman opowiada o rosnącej sławie Meryl, jej namiętnym, choć mającym tragiczny finał związku z Johnem Cazalem, który zmarł, nie doczekawszy premiery Łowcy jeleni, o małżeństwie z rzeźbiarzem Donem Gummerem. A przede wszystkim o jej ewolucji – kobiecie, która walczyła ze zmieniającymi się ideami feminizmu, małżeństwa i poświęcenia.

Ta porywająca opowieść o jednej z najciekawszych aktorek naszych czasów pozwala spojrzeć na życie niezwykłej aktorki na długo zanim stała się ikoną.

d1qvfhl
Meryl Streep. Znowu ona!
Numer ISBN

978-83-65282-89-7

Wymiary

165x235

Gatunek

Powieści i opowiadania,Biografie i autobiografie

Liczba stron

336

Podziel się opinią

Share
d1qvfhl
d1qvfhl
d1qvfhl
d1qvfhl