Trwa ładowanie...
dm5ozdt
05-05-2021 12:00

Medytacja wglądu. Praktyka wolności

książka
Oceń jako pierwszy:
dm5ozdt
Medytacja wglądu. Praktyka wolności
Tytuł oryginalny

Insight Meditation

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Medytacja wglądu to kolejna książka Josepha Goldsteina, jednego z najbardziej doświadczonych nauczycieli buddyjskich na Zachodzie.

Stanowi owoc doświadczeń nabytych w ciągu jego dwudziestoletniej kariery nauczycielskiej, a jednocześnie jest swego rodzaju odpowiedzią na często formułowane przez adeptów medytacji pytania i wątpliwości.

Podzielona na kilkadziesiąt zwięzłych rozdziałów książka ma charakter przekrojowy. Przedstawia fundamentalne nauki buddyjskie, takie jak Cztery Szlachetne Prawdy, współzależne powstawanie, karma, czy nietrwałość. Wprowadza do praktyk medytacyjnych, omawiając pojawiające się w toku praktyki trudności i przeszkody, głównie natury psychologicznej, i daje wskazówki, jak sobie z nimi radzić. Osadza też filozofię i praktykę buddyjską w kontekście codziennego życia, dokonywanych w nim wyborów i podejmowanych działań, czy relacji z ludźmi. Wskazuje również na ważną w buddyzmie perspektywę wspólnoty i solidarności ze wszystkimi istotami, ilustrując ją słowami Issy, japońskiego mistrza poezji: „Pod kwitnącą wiśnią nie spotkasz obcego”.

Medytacja wglądu. Praktyka wolności
Numer ISBN

978-83-8143-281-8

Wymiary

135x205

Oprawa

twarda

Liczba stron

280

Język

polski

dm5ozdt

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm5ozdt
dm5ozdt
dm5ozdt
dm5ozdt