Trwa ładowanie...
d2kozwo
10-04-2015 00:00

Meble industrialne. Renowacja i naprawa przedmiotów z metalu

książka
Oceń jako pierwszy:
d2kozwo
Meble industrialne. Renowacja i naprawa przedmiotów z metalu
Tytuł oryginalny

Rénover le mobilier ondustriel

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Specjalny rodzaj masowo wytwarzanych me­bli przeznaczonych do biur, fabryk i warszta­tów pojawił się w połowie XIX wieku, towa­rzysząc tzw. drugiej rewolucji przemysłowej. Sprzęty te, produkowane z wytrzymałych materiałów, praktyczne i piękne zarazem, stały się dzisiaj elementem różnego rodzaju aranżacji wnętrz, od tych klasycznych, urzą­dzonych antykami, po utrzymane w surowej, industrialnej estetyce lofty.

Niniejsza książka to praktyczny poradnik, w której autor krok po kroku przedstawia podstawy odnawiania dawnych mebli biuro­wych. Frédérick Plun, z wykształcenia stolarz, dzieli się w niej z nami swoją pasją i przeka­zuje wypracowane w ciągu ostatnich piętna­stu lat techniki renowacji.

Pierwsza część poradnika zawiera wskazówki, jak i gdzie szukać wartościowych mebli biu­rowych, a także wykaz niezbędnych narzędzi i krótki przegląd głównych metod i tech­nik. W części drugiej możemy zapoznać się z dziewięcioma charakterystycznymi przykła­dami dawnych mebli biurowych, które autor poddaje renowacji. Każdy etap prac został tu szczegółowo opisany i bogato zilustrowany zdjęciami.

Czytelnik dowie się, jak samodzielnie oczy­ścić powierzchnie metalowe z rdzy i warstw starej farby, jak wyrównać fragmenty pogię­tej blachy oraz jak oczyścić drewno, by nie pozbawić go szlachetnej patyny. Omówiono tu kultowe obecnie we Francji dawne meble i inne elementy wyposażenia biur takie jak stół kreślarski OZA, lampa Jieldé czy krzesło Mullca, których odpowiedniki z powodze­niem znajdziemy w całej Europie, w tym tak­że w Polsce.

Meble industrialne. Renowacja i naprawa przedmiotów z metalu
Numer ISBN

978-83-213-4894-0

Wymiary

215x245

Gatunek

Architektura i wnętrza

Oprawa

1

Liczba stron

128

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kozwo
d2kozwo
d2kozwo