Trwa ładowanie...

Allegro zamknęło aukcję dla WOŚP. "Matka Boska Kermitowska"

W ramach aukcji charytatywnej WOŚP wystawiono na sprzedaż wydruk zatytułowany "Matka Boska Kermitowska". Przedmiot licytacji oburzył niektórych internautów i w konsekwencji zniknął z Allegro. Czy aukcja jest dowodem na obrazoburczy charakter działań Owsiaka, jak przedstawiają to niektóre media?

Aukcja "Matki Boskiej Kermitowskiej"Aukcja "Matki Boskiej Kermitowskiej"Źródło: akpa, allegro
djnbeuh
djnbeuh

Jeden z użytkowników Allegro wystawił na rzecz tegorocznej zbiórki dla WOŚP wydruk z "Matką Boską Kermitowską". Obraz Przedstawiał Madonnę, która w objęciach nie trzymała małego Jezusa. Na jej kolanach pojawił się za to radosny Kermit Żaba, fikcyjna postać występującą m.in. w "Ulicy Sezamkowej". Aukcja oburzyła jedną z internautek, która w tej sprawie skontaktowała się z popularnym portalem aukcyjnym, oczekując natychmiastowej reakcji.

Kobieta domagająca się usunięcia obrażającej jej uczucia religijne licytacji, skontaktowała się też z tygodnikiem "Do rzeczy". Temat szybko podchwyciła Telewizja Publiczna. Środki ze sprzedaży wydruku miały wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Pozwoliło to wysnuć wspomnianym mediom daleko idące wnioski deprecjonujące całą "niewygodną" w pewnych kręgach akcję charytatywną i jej głównego organizatora.

Zobacz: Jarosław Jakimowicz znów pod lupą mediów

- To jest ohydne oczywiście. To jest nie pierwsza taka aukcja, która ma promować zło. Która opowiada o tym, i która szydzi po prostu z chrześcijaństwa, z katolicyzmu. Z jednej strony Owsiak i jego współtowarzysze deklarują się, że są bardzo pobożnymi ludźmi i zbierają pod kościołami pieniądze na szlachetne cele, a w istocie rzeczy, jak widzimy tutaj, po prostu dochodzi o takich obrazoburczych zachowań. Jest to po prostu rodzaj kolejnej wulgarnej, pochodzącej rodem z bolszewizmu, szydzącej karykatury – komentował na antenie TVP Info Mateusz Wyrwich, publicysta tygodnika "Niedziela”.

djnbeuh

Po nagłośnieniu sprawy przez media w piątek 5 lutego aukcja została zamknięta, ostatecznie nikt nie zakupił obrazu. Zakończenie budzącej emocje zbiórki potwierdził rzecznik prasowy Allegro, który w tej sprawie wystosował wiadomość do trzymających rękę na pulsie dziennikarzy z tvp.info. Na stronie aukcji widnieje obecnie informacja, że nikt nie licytował obrazu.

Wydaje się, że w Polsce łatwo jest zranić uczucia religijne obywateli. Niejednokrotnie byliśmy świadkami emocjonalnych reakcji na krytyczne wypowiedzi, które dotykały terenu zarezerwowanego dla Kościoła katolickiego. Najgłośniejsza ostatnio była sprawa tęczowej aureoli. Wtedy też część internautów głośno mówiła o bulwersującym niektórych obrazie Ojca Rydzyka w objęciach Matki Boskiej.

Z opisu aukcji nie wynika, kto jest autorem obrazu. Przedmiot odwołanej licytacji miał formę wydruku na płótnie i jak można wnioskować z wcześniejszych doniesień medialnych, ktoś był za niego gotów zapłacić 1 825 zł. "Matka Boska Kermitowska" stała się jednak pretekstem do wywołania skandalu i postawienia kolejnych oskarżeń wobec Jerzego Owsiaka i całej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
djnbeuh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djnbeuh