Trwa ładowanie...
d1qhtpt
18 kwietnia 2015, 00:00

Masz prawa, człowieku

książka
Oceń jako pierwszy:
d1qhtpt
Masz prawa, człowieku
Rok wydania
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Pierwszy zbiorowy dokument zawierający prawa, które przysługują ludziom tylko dlatego, że są ludźmi, to Powszechna Deklaracja Praw Człowieka. Sporządzono ją w 1948 roku, po zakończeniu II wojny światowej, by ogłosić i chronić prawa wszystkich ludzi. Została podpisana przez kilkadziesiąt państw i dała początek wielu kolejnym dokumentom. Stała się też inspiracją dla tej książki.

To książka skierowana do dzieci - starszych i tych całkiem małych. Także do ich rodziców i opiekunów. Dzięki wsparciu sugestywnych obrazów, jedni mogą opowiedzieć drugim, co znaczy człowieczeństwo.

To zachęta do wspólnej lektury i rozmowy – w domu, w szkole, na spotkaniu ze znajomymi. Na przykład o odpowiednim traktowaniu innych, o wolności, tolerancji i prawie do godności.

Książka może być przyczynkiem do światopoglądowych sporów i narzędziem pomocnym w mierzeniu się ze światem. Albo spotkaniem ze sztuką podczas oglądania pięknych, mądrych ilustracji.

Masz prawa, człowieku
Numer ISBN

978-83-937389-3-9

Wymiary

205x270

Gatunek

Dziecięce i młodzieżowe

Oprawa

6

Liczba stron

34

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qhtpt
d1qhtpt
d1qhtpt
d1qhtpt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj