Trwa ładowanie...
23-02-2011 15:58

Masłowska chwalona w Nowym Jorku

Wystawiana od 4 lutego w Nowym Jorku sztuka Doroty Masłowskiej "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" została przychylnie zrecenzowana w poniedziałkowym wydaniu dziennika "New York Times".

Masłowska chwalona w Nowym JorkuŹródło: "__wlasne
dbyulev
dbyulev

Wystawiana od 4 lutego w Nowym Jorku sztuka Doroty Masłowskiej Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku została przychylnie zrecenzowana w poniedziałkowym wydaniu dziennika "New York Times".

Krytyk "New York Timesa ", Eric Grode w tekście pod tytułem "W Polsce na łasce dziwaków" komplementuje Masłowską . Wskazuje na chaotyczną naturę sztuki, która mogłaby być jego zdaniem o jedną trzecią krótsza, lecz zauważa, że Masłowska temperuje swoją nieznośną werwę delikatnością, która pomaga prowadzić protagonistów przez każdy stylistyczny zakręt.

"Ta nieukształtowana jeszcze, lecz utalentowana młoda pisarka wydaje się być na dobrej drodze do przetrwania" - przewiduje Grode.

Jego zdaniem bohaterowie sztuki mogą wydawać się kapryśnymi nihilistami, lecz chwali odtwórców głównych ról podkreślając, że Troy Lavallee grający Parcha oraz Robin Singer wcielająca się w rolę Dżiny są równie dobrzy w scenach wywołujących przerażenie, co w lirycznych.

"W reżyserii Paula Bargetto wiele z sytuacji i postaci - paranoiczny dziwak cierpiący od ran, człowiek, który udaje na przemian świętego i bluźniercę - jest ewidentnie alegorycznych" - ocenia Grode.

Paul Bargetto w 2005 roku zrealizował przedstawienie na podstawie Lisa filozofa oraz Serenady Mrożka ; otrzymało ono wyróżnienie New York Innovative Theater Awards dla najlepszego spektaklu roku.

Sztuka Masłowskiej została wystawiona dzięki współpracy Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku z East River Commedia. Zejdzie z afisza w sobotę 26 lutego.

dbyulev
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbyulev

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj